Beşiktaş’tan olaylı derbi açıklaması

Beşiktaş Emlakjet; Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nin 10. haftasında konuk ettiği Fenerbahçe Beko’yu 68-64 yenmişti. Fenerbahçe Beko oyuncusu Yam Madar’ın ikinci periyotta tribünden atılan bir cisimle yaralanması karşılaşmaya damga vurmuştu.

Fenerbahçe cephesi, Yam Madar’ın geçici görme kaybı yaşadığını açıklamış, ortamı oluşturan ve karşılaşmayı devam ettiren görevlileri kınamıştı.

Beşiktaş’tan da karşılaşma ile ilgili bir açıklama geldi.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:
“Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde dün akşam oynanan derbi müsabakasından zaferle ayrılan Beşiktaş Emlakjet takımımız, Kulübümüzü ve camiamızı sevince boğmuştur. Sinan Erdem Spor Salonu’nda 15.000’i aşkın taraftarımızın oluşturduğu atmosfer bir kez daha Beşiktaş taraftarının spora ve takımına olan tutkusunu göstermiş ve herkesin takdirini kazanmıştır.”

MADAR’A GEÇMİŞ OLSUN DİLEĞİ

“Karşılaşmanın ilk yarısında asla tasvip etmediğimiz saha olayları meydana gelmiş ve bunun sonucunda rakip takım oyuncusuna yabancı madde isabet etmiştir. Bu durum bizim için kabul edilemez ve asla tasvip etmediğimiz bir davranıştır. Talihsiz bir şekilde yaralanan Yam Madar’a geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz.”

YÖNETİCİ TAHRİK ETTİ

“Yalnız şu hususlar da göz ardı edilmemelidir: Rakip takımın şube yöneticisi, nezaketen kendilerine ayrılan saha içi koltuklara talimatlara aykırı olarak kendi takım formasını giymiş bir şekilde gelmiş ve taraftarlarımızın dikkatini kendi üzerine çekmiştir. Akabinde saha kenarından takımımızın momentumu eline aldığı ve farkı açtığı dakikalarda abartılı bir şekilde hakemlere itiraz ederek taraftarlarımızı tahrik etmeye çalışmış ve istenmeyen olayların yaşanmasına neden olmuştur. Rakip takım yöneticisinin örnek olması gerektiği yerde taraftarlarımızı tahrik edici davranışlarda bulunması kendi sporcusunun yaralanmasına sebebiyet vermiştir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir