Zynga, Torchlight 3’ün geliştiricisi Echtra Games’i satn aldı

Stüdyo satın almaları söz konusu olduğunda, herkesin gözü Microsoft’a yöneliyor. Microsoft, Bethesda’yı satın alacağını duyurduğundan beri, oyun kütüphanesini güçlendirmeye çalışıyor. Hatta şirket hakkında bu yıl başka bir satın alma arayışında olduğu söylentileri yoğun bir şekilde söylendi. Ancak mobil oyun şirketi Zynga, Echtra Games’i satın aldığını kısa süre önce duyurdu. Artık stüdyo satın alan tek şirket Microsoft değil.

Schaefer’in de kurucusu olduğu Runic, Torchlight’ın ilk iki oyunu üzerinde çalıştı. En çok FarmVille gibi oyunlarla tanınan Zynga’yı stüdyoya çeken, Echtra Games’e katılımı oldu. Zynga CEO’su Frank Gibeau, “Max ve Echtra Games’teki ekibi şimdiye kadar yaratılmış en efsanevi oyun özelliklerinden bazılarından sorumlu.

Aksiyon RPG türü ve platformlar arası geliştirme konusunda uzmanlar” şeklinde konuştu. “Bu satın alma, ikonik lisanslarımızı ve markalarımızı mobilden bilgisayarlara ve konsollara doğru büyütmede etkili olacak.” Zynga anlaşmanın şartlarını açıklamadı, ancak Echtra için planını paylaştı. Geliştirici, birinci taraf stüdyolarından biri olan NaturalMotion ile yeni bir çapraz platform RPG üzerinde çalışacak. Elbette bu alışılmadık bir eşleşme olacak ancak beklentiler büyük. Schaefer, ekibinin yeteneklerini Zynga’nın vizyonuna uygulamaktan heyecan duyduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir