YouTube Rewind iptal edildi

YouTube Rewind iptal edildi

2020 pek çok açıdan uğursuz bir yıl oldu. Senenin başında patlak veren olaylar, koronavirüs pandemisiyle taçlandı. Pandemi haricinde de depremler, fırtınalar, savaşlar, çatışmalar insanların yakasını bırakmadı. Bunlara ek olarak Kobe Braynt gibi pek çok ünlü isim de 2020 içerisinde hayata gözlerini yumdu.

Neyse ki 2020’nin bitmesine artık 45 gün gibi bir süre kaldı. Elbette 45 gün son derece uzun bir zaman dilimi. Dolayısıyla kalan bu süre içerisinde daha başımıza pek çok felaket gelebilir.

Görünen o ki yaşanan bunca felaket, YouTube yöneticilerinin de dikkatinden kaçmamış ve YouTube Rewind etkinliğinin bu yıl es geçilmesinde karar kılınmış.

Bilindiği üzere YouTube Rewind, YouTuber olarak tanınan simaların bir araya gelerek oluşturduğu video içerini konu ediniyor. Örneğin geçtiğimiz yıl yayınlanan YouTube videosunda Türkiye’den Enes Batur da yer almıştı.

YouTube’tan yapılan açıklamada 2020 içerisinde yaşanan felaketler nedeniyle bu yıl ki Rewind etkinliğinin düzenlenmeyeceği belirtildi.

Dürüst olmak gerekirse bu durum bizler için pek de büyük bir sürpriz olmadı. Zaten 2020’de gerçekleşen pandemi nedeniyle, bu sene bomboş geçti diyebiliriz. Sosyal hayat neredeyse bitme noktasına geldi. Dolayısıyla YouTube tarafında da böyle bir kararın alınması gayet isabetli olmuş diyebiliriz.

Author: Elif Şafak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir