Yılın yarışı Türkiye GP 2020 oldu

Yılın yarışı Türkiye GP 2020 oldu

2020 pek çok açıdan olumsuz bir yıl olsa da Formula 1’in yıllar sonra Türkiye’ye gelmesi açısından önemli bir gelişmeye tanıklık etmemizi sağladı.

Aslında planlanan takvimde Türkiye GP yoktu. Fakat sonradan FIA tarafından alınan kararla yılın en önemli yarışlarından biri olan Türkiye GP, İstanbul Park’ta gerçekleşti.

Bilindiği üzere yarışı Mercedes pilotu L.Hamilton kazandı. Hamilton Türkiye’de aldığı puanla üst üste 7. şampiyonluğu da kazanmış oldu.

Yarış esnasında yağan yağmur ve pilotların pisti tanımıyor oluşları heyecanın da katlanmasını sağlamıştı. Açık konuşmak gerekirse Türkiye GP bu sezonun en heyecanlı yarışlarından biriydi.
Nitekim pek çok kişi de bu düşüncede olacak ki yapılan oylamada ülkemizde gerçekleşen GP yılın en heyecanlı yarışı seçildi.

İnternet üzerinden gerçekleştirilen oylamada Türkiye’de yapılan yarış açık ara birinci oldu. Tüm oyların yüzde 33’ünü almayı başaran Türkiye GP, yüzde 25 oy alan İtalya GP önünde birinci oldu.

Aslına bakılırsa Türkiye’de gerçekleşen yarışın 1. olması pek de sürpriz sayılmaz. Çünkü Türk milleti olarak internet üzerinden yapılan oylamalarda çok güzel kulis çalışmaları yürütüyoruz.

Fakat bunun haricinde yarış gerçekten de heyecanlı ve sürükleyici olmuştu. Bunu da inkar edemeyiz.

Author:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir