Xiaomi Mix Fold 3, HyperOS güncellemesini alıyor

Xiaomi, Xiaomi 14 serisi lansman etkinliğinde HyperOS’yu tanıttı. Bu, şirketin MIUI’yi yerine geçen en son yazılımıdır. Şirket, yazılımı duyurduğundan beri birçok cihazda beta testleri yapıyor. Son zamanlarda, hatta kararlı yapıları dağıtmaya başladı.

En son HyperOS kararlı sürümünü alan ürün, şirketin en yeni katlanabilir akıllı telefonu olan Xiaomi Mix Fold 3 oldu. Detaylara bir göz atalım. Xiaomi, Xiaomi Mix Fold 3 için HyperOS kararlı güncellemesini kademeli olarak yayınlamaya başladı. Bu sürüm, 1.0.2.0.UMVCNXM yapım numarasıyla geliyor.

OTA güncellemesi tam 6.4GB boyutunda. Yeni özellikleri detaylandıran uzun bir değişiklik listesi ile birlikte geliyor. Güncelleme, güvenlik yaması seviyesini Kasım 2023’e ve Android sürümünü 14’e yükseltiyor. Bu yazılım yapılandırması, gruplar halinde dağıtılıyor. Sadece seçilmiş birkaç kullanıcı bu güncellemeyi alıyor. Ancak, tüm birimlerin önümüzdeki günlerde bu güncellemeyi alması bekleniyor.

Xiaomi Mix Fold 3, HyperOS güncellemesini alıyor

Xiaomi Mix Fold 3, yalnızca Çin’e özel bir akıllı telefon olduğundan, bu cihaz için yalnızca bir bölgesel yapılandırma (Çin) bulunuyor. Eğer bu telefonu yurtdışından getirdiyseniz, cihazınızın güncellemeyi alıp almadığını kontrol etmek isteyebilirsiniz. Eğer şu anda Ayarlar’da görünmüyorsa, daha sonra mevcut olmalıdır.

Mix Fold 3, Xiaomi’nin üçüncü nesil kitap tarzı katlanabilir telefonudur. Ana ekranı 8 inç, kapak ekranı ise 6.56 inçtir. Telefon, LPDDR5x RAM ve UFS 4.0 depolama ile eşleştirilmiş bir Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 çipi tarafından destekleniyor. 50MP (geniş) + 10MP (3.2x telefoto) + 10MP (5x periskop) + 12MP (ultrageniş) dörtlü kamera sistemi ve iki adet 20MP ön kamera ile donatılmıştır. Telefon, 4,800mAh pil ile enerji alıyor. 67W kablolu ve 50W kablosuz şarj standartlarını destekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir