Xiaomi Mi 11 kutusuna şarj aleti koymayacak

Xiaomi Mi 11 kutusuna şarj aleti koymayacak

 

Apple Ekim ayında gerçekleştirdiği etkinlikte iPhone 12 modellerinin kutusundan şarj aleti çıkmayacağını açıklamıştı. Bu açıklama doğal olarak hem kullanıcılar, hem de diğer üreticiler tarafından tiye alındı. Hatta Apple ile sosyal medya üzerinden dalga geçen üreticilerden birisi de Xiaomi olmuştu.

Ne kadar ilginçtir ki Xiaomi geçtiğimiz gün Mi 11’in kutusundan şarj aleti çıkmayacağını açıkladı. Evet yanlış okumadınız. Xiaomi önümüzdeki günlerde tanıtacağı yeni amiral gemisi modeli Mi 11’in kutusuna şarj aleti koymayacak.

Doğrusu 2 ay önce Apple ile dalga geçip, şimdi bizde aynısını yapıyoruz demek biraz absürt görünüyor.

Peki Xiaomi’nin bu kararı almasındaki neden ne? Hatırlanacağı üzere Apple şarj adaptörünü kaldırmasının bahanesi olarak çevreyi göstermişti. Nitekim Xiaomi’den de benzer bir açıklama geldi.

Çinli üretici Weibo üzerinden yaptığı açıklamada çevreye daha duyarlı olmak için şarj aletinin kutu içeriğinden kaldırıldığını açıkladı.

Dürüst olmak gerekirse, Xiaomi’nin bu hamlesi fanları tarafından pek de hoş karşılanmayacaktır. Dahası pek çok üretici bu yüzden Xiaomi ile dalga geçebilir. Muhtemelen geçeceklerdir de.

Şimdilik Xiaomi sadece Mi 11’in kutusundan şarj aleti çıkmayacağını açıkladı. Umalım da bu durum diğer modellere de yayılmasın.

Author:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir