WhatsApp’ın çalışmayacağı iPhone modelleri hangileri? WhatsApp o telefonlardan güncelleme desteğini çekti!

Geçtiğimiz aylarda WhatsApp milyonlarca kullanıcısını sözleşmeye tabii tutmuş, olumsuz tepkiler alması sonrasında ise geçici süreliğine askıya almıştı. WhatsApp’tan iPhone kullanıcılarını üzecek yeni bir hamle geldi. Sosyal medya platformu Facebook’un bünyesinde bulunan popüler mesajlaşma platformu WhatsApp’ın desteği çekeceği iPhone modellerini açıkladı.

WHATSAPP’IN ÇALIŞMAYACAĞI İPHONE MODELLERİ

Son dönemde kullanıcılarına zorunlu tuttuğu güncelleme kararı ile gündemde olan WhatsApp bu sefer iPhone kullanıcılarını üzecek bir karar ile karşımızda. WABetaInfo’da yer alan habere göre, WhatsApp iOS 9’a verdiği desteği çekecek. Başka bir deyişle iPhone 4 ve 4S modelleri artık mesajlaşma uygulamasından güncelleme alamayacak.

6052e8b2bf21440d30672994

Platform ilk etapta bu cihazlardan güncelleme desteğinin çekilecek. Uygulama, daha sonra ise destek listesinin dışında kalan cihazları kullananların erişimine engel koyacak. İkinci adımdan sonra WhatsApp, iOS 9 kullanıcıları tarafından erişilemez hale gelecek. Apple ise yaklaşık iki yıl önce iPhone 5‘in altındaki cihazlarına iOS 10 desteği vermeyi bırakmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir