WhatsApp yeni bir özelliğe daha kavuştu

WhatsApp yeni bir özelliğe daha kavuştu

Yeni özellik sayesinde uygulama üzerinden gönderdiğiniz mesajlar belli bir süre sonunda kendiliğinden silinebilecek. Peki bu özellik nasıl çalışacak. Yani mesajlar nasıl olacak da kendi kendine silinecek. Aslında bu sorunun cevabı son derece basit.

Bu yeni mesaj sistemi kullanıcının isteğine bağlı olarak çalışacak. Yani kullanıcılar silinebilen mesajları özel bir pencere üzerinden gönderecekler. Daha sonra bu mesajlar belli bir süre sonra kendiliğinden kaybolacak.

Aslında neresinden bakarsanız bakın bu hayli olumlu bir özellik diyebiliriz. Tabi ki bu özelliği kötü yönde kullananlar da illaki olacaktır. Fakat silinen mesaj atıldığında, ardında dijital izler bırakıp bırakmayacağı şimdilik bilinmiyor.

Yani silinen mesaj gönderildiğinde ve bir süre sonra silindiğinde boş bir kutucuk mu kalacak, yoksa tamamen hiç mesaj atılmamış bir ekran mı bizleri karşılayacak işte bu kısımlar şimdilik muamma diyebiliriz.
WhatsApp’ın bahse konu özelliği ilk olarak beta aşamasında kullanıma sunması bekleniyor. Sonrasında ise bu özellik tüm ülkelerde kullanılabilir olacaktır.

Yine de bu kendi kendini imha eden mesajların kullanıcıların hoşuna gidip gitmeyeceği şimdilik belli değil. Bakalım kullanıcılar Facebook’a bu konuda ne gibi dönüşler sağlayacak. Bekleyip göreceğiz.

Author: Elif Şafak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir