TP-Link’i niş oyuncu olarak konumlandırdı

TP-Link’i niş oyuncu olarak konumlandırdı

TP-Link araştırma ve danışmanlık firması Gartner tarafından Kasım 2020’de yayınlanan en son rapora göre, Kablolu ve Kablosuz LAN Erişim Altyapısı için Gartner Magic Quadrant’ta Niş Oyuncu olarak konumlandı. Gartner, kablolu ve kablosuz LAN erişim altyapısı pazarını, kuruluşlara kurumsal kablolu LAN veya Wi-Fi ağına.bağlanmasını sağlayan ağ donanımı ve yazılımı sağlayan satıcılar olarak tanımlıyor.

TP-Link, Gartner’ın 2019 raporunda ‘Kritik Yetenekler’ listesinde yer almıştı. Magic Quadrant’ta son iki yıldır üst üste yer almayı başaran şirket, özellikle kurumsal çözümlerde son yıllarda elde ettiği başarıyı gözler önüne seriyor.

Son yıllarda kurumsal ağ projelerinde dünya çapında önemli büyüme gösteren şirket, her ölçekte işletmeye uygun geniş bir çözüm portföyü sunuyor. TP-Link’in kurumsal ürünleri arasında Omada SDN, JetStream ve LiteWave ağ anahtarları.(switch), SafeStream kurumsal yönlendiriciler (router) ve Pharos geniş bant çözümleri yer alıyor.

“Herkesin mevcut olan en son teknolojinin avantajlarından yararlanarak, basit, akıllı ve bağlantılı bir yaşam tarzı yaratmaları için gerekli çözümleri sunuyoruz. Bu misyonumuz doğrultusunda ürünler geliştirmeye devam ediyoruz” diyen TP-Link.Ağ İşletme Departmanı Genel Müdürü Pingji Li, hedeflerinin 

daha yüksek olduğunu vurgulayarak, güçlü Ar-Ge ekibi, güvenilir ve verimli ağ çözümlerini benimseyen ortakları ve müşterilerinin verdiği inanç sayesinde daha da başarılı olacaklarını belirtiyor.

Önde gelen bir başka araştırma şirketi IDC tarafından hazırlanan WLAN Pazarı raporunda TP-Link, arka arkaya 9 yıldan fazla süredir dünyanın 1 Numaralı Wi-Fi ürün sağlayıcısı olarak sıralanıyor (Q2 2020 sürümü). Kanıtlanmış bir istikrara sahip olan TP-Link, WLAN pazarındaki liderliğini sürdürmeye ve hem tüketicilerin hem de kurumların ağ gereksinimlerini karşılamaya devam etmek üzere çalışıyor

Author:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir