Tesla şarj istasyonları ile yeni bir yaşam alanı kurulacak

Tesla şirketinin Norveç’te 20 birimlik bir şarj istasyonu yer alıyor ancak Dünyanın en büyük Tesla şarj istasyonu burası değil. Norveç, sadece en büyükler arasında yer alıyor. Çin’in Şanghay kenti, en şanslı bölgelerden bir diğeri. 50 birimlik süper şarj istasyonları ile Dünya çapında da tanınan bu istasyonlar, rekorunu başka bir bölgeye devretti.

Körfez Bölgesi ve Los Angeles arasında yer alan bu bölgede, yeni bir istasyon kuruldu. Tam olarak 56 süper şarj ünitesinin yer aldığı bu istasyon, her geçen gün daha fazla talep görecek.

Tesla, birçok kişinin bildiği üzere yeni bir yaşam alanı kurmak istiyor. Bu yaşam alanlarında, herşey elektrikli olarak çalışıyor. Geçtiğimiz vakitlerde 20.000 şarj ünitesini kendi bünyesine ekleyen firma, bu sayede araçlardaki şarj sorununa önemli bir çözüm yaratmayı planlıyor.

Körfez Bölgesi ve Los Angeles yolu üzerinde yer alan bu istasyon, aynı zamanda market ve restaurant gibi yerlere de sahip. Bu sayede araçlarındaki şarjı doldurmaya çalışanlar, aynı zamanda market ve restoranlarda da vakit geçirebilir.

Elon Musk tarafından geliştirilen ve geçtiğimiz yıl başlayan Supercharger V3 programı kapsamında, neredeyse her yere bu şarj istasyonlarından kurulmak isteniyor. Bu sayede araçlar ile alakalı şarj sorunu ortadan tamamen kalkacak.

Tesla, hisse senetlerinde de önemli bir yükseliş yakaladı. Tüm bunların yeni projelere ciddi kaynak sağlaması bekleniyor. Sizce Tesla şirketi, yeni bir yaşam alanı kurma konusunda başarılı olabilecek mi?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir