Süper VDSL için harekete geçti

Süper VDSL için harekete geçti

Archer VR2100, en yeni nesil DSL teknolojisi olan Super VDSL (VDSL2 Profile 35b) özelliğine sahip. Bu sayede şimdiye kadarki en performanslı internet deneyimlerinizi yaşayabilirsiniz. Tabii bunun için servis sağlayıcınızdan aldığınız hızın da önemi büyük

Ürünün kurulumu gayet basit. Hatta isterseniz TP-Link’in ücretsiz uygulaması Tether’dan da faydalanabilirsiniz. Android ve iOS cihazlar için ücretsiz olarak indirilebilen bu uygulama sayesinde internet hızı, şifreler, ağ yönetimi, ebeveyn kontrolü ve daha pek çok işe yarar özelliği rahatlıkla ayarlayabilir ve kullanabilirsiniz.

Tabii ki bu cihazın bir diğer dikkat çekici tarafı da 2.4Ghz ve 5GHz dual band desteği sunuyor olması. Yani kablosuz ağ oluşturduğunuzda da internet hızınızdan yüksek verim alabiliyorsunuz. Buna ek olarak 4×4 MU-MIMO teknoloji sayesinde de kablosuz ağa bağlı birden fazla cihaz aynı anda yüksek bağlantı hızına erişebiliyor. Yani bir cihaz yüksek bağlantı hızı elde ederken öteki cihaz düşük seviyede kalmıyor. Bu sayede aynı anda televizyon, konsol üzerinden online oyun deneyimi, telefon üzerinden sosyal medya ve tablet üzerinden video izleme gibi işlemler yüksek hızla gerçekleştirilebiliyor. Kendi adıma konuşmam gerekirse, kardeşim internet üzerinden online oyun oynarken ben de Netflix üzerinden dizi ve film izliyorum. İşte bu gibi internet bağlantısının yoğun kullanıldığı anlarda bile performans düşüşü yaşanmıyor.

Ürünün hoşumuza giden bir diğer özelliği ise OneMesh sistemi. Böylelikle TP-Link ürünlerini eviniz ya da ofisindeki bağlantının düşük olduğu noktalara yerleştiriyor ve tek bir büyük kablosuz ağ oluşturabiliyorsunuz. Böylece ev ve ofisinizde hangi noktaya giderseniz gidin, modeme ne kadar uzak olursanız olun, aynı yüksek bağlantı hızını elde etmeyi sürdürebiliyorsunuz. Bu gerçekten önemli bir detay.

Kablo ve fiber modeme kablolu bağlantıyı destekleyen cihaz, IPv4 ve IPv6 protokollerine de sahip. Ayrıca kötü hava koşulları ve elektrik kesintileri sebebiyle yaşanabilecek arızaları en baştan engelleyici 6000V yıldırım koruması da mevcut.

Son olarak, diğer pek çok TP-Link ürünlerinde de belirttiğimiz gibi gerek arayüzü gerekse de uygulama üzerinden yapılacak düzenlemeler sayesinde rahatlıkla kullanılabilecek ve yüksek performans sunabilecek bir ürün olduğunu tekrarlayalım.

 

Author:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir