Super Mario tema parkı ilgi odağı oldu

Bu işbirliği ile beraber tam 550 milyon dolar harcandı. Tema parkının hayat boyu aktif olması planlanırken, hafızalardan silinmeyen ve silinmeyecek olan Super Mario dünyasının yaşatılması olarak görülüyor.

Parkta Super Mario dışında baş düşmanı Bowser ve Prenses Peach’e kadar tüm oyun evreni karakterleri de yer alıyor. Corona virüs salgını nedeniyle planlanan açılış zamanından 1 sene sonra açılabildi. Bu sürecin uzaması nedeniyle maliyet de artarken 60 milyar yene (550 milyon dolara) mal oldu.

parkta oyundaki tema müziklerinin aynısı çalıyor ve ziyaretçiler akıllı telefonlarına bağlı bir bileklik yardımıyla Mario gibi tuğlaları kırıp altın para toplayabiliyor.

USJ’nin pazarlama iletişimi müdür Ayumu Yamamoto, “Oyun evrenini mükemmel bir şekilde yeniden yarattık…

Oyunda borudan çıkan pirana bitkileri ve Bowser’ın gerçek boyutlu halleriyle tanışacaksınız ve Mario olmak ne demek göreceksiniz” dedi. Studios Japan’in (USJ) bir parçası olarak hazırlanan tema parkında, prensesi kaçıran ve Super Mario’nun baş düşmanı olan Bowser’ın kalesi dahil olmak üzere oyuna dair herşeyin bulunduğu tema parkına ilgi yeni açılmış olmasından dolayı mıdır bilinmez ancak ilgi çok büyük. Sadece yerel değil, yurt dışından da turist akınına uğraması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir