Spotify’a ‘hikâye’ özelliği geliyor

Spotify'a 'hikâye' özelliği geliyor

İlk olarak Snapchat’ın sunduğu, ardından Instagram, Facebook, WhatsApp, LinkedIn ve son olarak Twitter’ın katıldığı ‘hikaye’ furyasına Spotify da ilk adımı attı.

Spotify'a 'hikâye' özelliği geliyor

Milyonlarca kullanıcıya sahip online müzik platformu Spotify, ‘Hikaye’ özelliğini aktif etmeye hazırlanıyor. Şimdilik deneme aşamasında olan özelliğin bazı çalma listelerinde aktif edildiği görüldü.

Platformda ‘Christmas Hits’, ‘Tear Drop’ ve Megan Thee Stallion’un ‘Good News’ isimli albümü için oluşturulan oynatma listelerinde hikayelerin yer aldığı görüldü.

‘Christmas Hits’in hikayelerinde, listede parçaları bulunan Jennifer Lopez, Kelly Clarkson ve Pentatonix gibi isimler Noel’e ilişkin en sevdikleri özellikleri anlattıkları görüldü.

‘TmarTn’ isimli doğrulanmış bir Twitter kullancısı tarafından paylaşılan bir video, henüz test aşamasında olan hikayeler özelliğinin Spotify’da nasıl gözüktüğünü ortaya koydu.

Spotify has stories now….

S P O T I F Y

This has got to stop pic.twitter.com/xsurbrJblx

— TmarTn (@TmarTn) November 27, 2020

SPOTIFY: BİR DİZİ TEST YAPIYORUZ

Spotify’dan konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Spotify’da, kullanıcı deneyimimizi iyileştirmek için rutin olarak bir dizi test yapıyoruz. Bu testlerden bazıları, daha geniş kullanıcı deneyimimize giden yolu açıyor ve bazıları ise yalnızca önemli dersler çıkarmamızı sağlıyor. Şu anda gelecek planları hakkında paylaşacak başka haberimiz yok” denildi.

Author:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir