Sosyal medya üzerinden altcoin vurgunu

2021 ile birlikte kripto paralara olan ilgi de artı. Bu ilginin artmasının temel sebebi, kripto varlıklardaki ani yükseliş ve düşüşler. Pek çok kişi parasını kısa süre içerisinde 2’ye 3’e ve daha fazlasına katlamanın derdine düşmüş durumda.

Bunun için de sosyal medyada onlarca kişiyi takip edip, onların güvendikleri altcoin’lere yatırım yapıyorlar. İşte altcoin vurgunu da bu şekilde gerçekleşiyor.
Peki bu vurgunu nasıl yapıyorlar? Dilerseniz biraz bundan bahsedelim.

Twitter’da kripto para analizi yapan ve yüksek sayıda takipçi – etkileşime sahip hesaplar çeşitli kişilerce kiralanıyor. Bu hesaplara belli altcoinlerin isimleri veriliyor. Bu altcoinler dip fiyattayken, vurgunu yapacak kişiler tarafından toplanıyor.

Sonrasında ise operasyon başlıyor. Yüksek sayıda takipçiye sahip hesaplardan bu altcoin’in patlayacağı, grafiğinin çok iyi olacağı yönünde söylentiler çıkarılıyor. Sonrasında takipçiler bu altcoin’e hücum ediyorlar. Dolayısıyla coin fiyatları artmaya başlıyor.

Altcoin belli bir seviyeye ulaştığında vurgunu yapacak kişiler dip fiyattan aldıkları coin’leri elden çıkararak, yüksek kar elde ediyorlar. Sonrasında zaten coin fiyatı ani çöküşle dibi görüyor.
Bu sebepten ötürü, özellikle sosyal medya üzerindeki yatırım tavsiyelerine aldırış etmemenizi tavsiye ederiz. Yine de tercih sizin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir