Sons Of Anarchy Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? Sons Of Anarchy Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

Sons Of Anarchy Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? Sons Of Anarchy Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

Sons of Anarchy Dizisinin Konusu Nedir?

 Özellikle gençlerin yoğun ilgi gösterdiği Sons of Anarchy dizisi, Kaliforniya’daki bir motor çetesinin hikayesini anlatıyor. Motorsiklet ekibi zamanla suçlu bir çeteye dönüşürler ve yasa dışı işlere karışmaya başlarlar. Dizide ana hikaye Jax Teller karakteri üzerinden işlenir. Jax babası Clay’in ölümünden sonra kendini çetenin lideri haline bulur. Kendi aile hayatıyla lideri olduğu çete hayatını dengelemeye çalışan Jax, bir yandan da farklı karakterlerin liderlik çatışmalarıyla uğraşmak zorunda kalır.

 Liderlik çatışmaları ve kurulan kumpaslar bu çete işini çok daha büyük boyutlara taşımaya başlar. Zamanla yasa dışı işler yapmaya başlayan çetenin durumundan Jax hiç hoşnut değildir. Ancak işler onun istediği gibi gitmez ve yasa dışı işler hız kesmeden devam eder. Bu işler çeşitli tehlikeli örgütler ve mafyanın da işin içine girmesiyle iyice karmaşık bir hal alır. Çete o kadar genişler ki bazı üyeler farklı örgütlerin de üyesi haline gelirler ve işleri kendi çıkarlarına uygun şekilde çözmeye çalışırlar. Bu da sadece işlerin çok daha karışmasına neden olur.

 Sons of Anarchy Dizisinin Oyuncuları ve İsimleri Nelerdir?

 Sons of Anarchy dizisinde başarılı başrol oyuncuları yer alır. Bu oyuncuların deneyimleri ve başarıları sayesinde dizi hız kesmeden uzun yıllar devam etmiştir.

 Jax Teller (Charlie Hunnam): Babasının ölümünden sonra çetenin lideri olan Jax, bir anda hayatına giren bu çete hayatına adapte olmaya çalışan bir karakterdir. Bir yandan da ailesiyle ilgilenmeye çalışmaktadır. İllegal işlere bulaşan çeteyi bu yoldan geri çevirmeye çalışsa da bu konuda başarılı olamamıştır.

 Gemma Teller Morrow (Katey Sagal): Çetenin kraliçesi olan Gemma, Jax’in annesidir. Çetenin geleceğini her şeyden önde tutan Gemma, çok merhametsiz hamleler yapmıştır. Bu hamleleri çeteyi türlü sorunlarla yüzleşmeye itse de Gemma hep çetenin çıkarını gözetmiştir.

 Bobby Munson (Mark Boone Junior): Çetenin eski lider yardımcısı olan Bobby, önceden federal işlerde görev almış bir karakterdir. Bu nedenle de çetenin güvenlik işleri ondan sorulur. İşleri yoluna koymak için zaman zaman gerekirse şiddete başvuran Bobby, Jax’in liderliğinden hoşnut kalmayarak yardımcılıktan ayrılmıştır.

 Tig Trager (Kim Coates): Çetenin en güncel lider yardımcısı olan Tig, çetedeki eski asker departmanı görevinde yakaladığı başarı sayesinde büyük üne kavuşmuştur. Hapishanede geçirdiği bir dönemin de askerlik kabiliyetlerine olumlu etkisi olmuştur. Bu nedenle de askerlik işleri ondan sorulur. Çetenin eski liderine ve eşine sonsuz bir bağlılık duyan Tig’in yeni lider Jax ile de arasında zamanla sevgi ve nefrete dayanan bir bağ kurulur.

 Sons of Anarchy Dizisi Kaç Sezon ve Kaç Bölüm?

 Sons of Anarchy dizisi, toplam 7 sezon devam etmiştir. Her sezonda yaklaşık 13 bölüm bulunan dizi toplamda 92 bölümden oluşur. IMDB’de puanı 8.5 olan dizinin bölüm uzunluğu ise 39 ve 83 dakika arasında değişir. 3 Eylül 2008 tarihinde ilk bölümü yayınlanan dizi, 9 Aralık 2014 yılında yayınlanan son bölümüyle ekranlara veda etmiştir.

 Sons of Anarchy Dizisinin Yönetmeni ve Yapımcısı Kimdir?

 Sons of Anarchy dizisinin yönetmen koltuğunda Amerikalı isim Kurt Sutter bulunur. Kurt Sutter dizinin aynı zamanda yapımcılığını da üstlenmiştir. Yapımcı kadrosunda bulunan diğer isimlerse; James D. Parriottve Dave Erickso, Paris Barclay, John Linson ve Art Linson isimleridir.

 

 

 

Author:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir