Snowpiercer Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? Snowpiercer Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

 Snowpiercer Dizisinin Konusu Nedir?

 Snowpiercer, Jacques Lob Le Transperceneige’nin grafik romanından uyarlanan, Chris Evans ile aynı adlı 2013 filminin televizyon uyarlamasıdır . Josh Friedman tarafından TNT için yazılmıştır. (Foundation), kıyamet sonrası distopik gerilimdir. Yeni bir Buz Devri’nin Dünya’yı sınırsız buzlu bir çorak araziye dönüştürmesinden yedi yıl sonra geçiyor. İnsan ırkının hayatta kalmasını sağlamak için, tüm dünya nüfusunun hayatta kalan az sayıdaki insanı, çok uzun bir trenin, sürekli hareket halinde dünyayı dolaşan ve dünyanın sıcaklıklarının yaşanabilir hale gelmesini bekleyen Snowpiercer’ın yolcuları haline geldi. Tren vagonları, farklı sosyal sınıflar arasında bir dönüm noktası görevi görür.

 1980’lerin aynı isimli çizgi romanından alınan “Snowpiercer” serisinin geçtiği yıl 2027’dir. Dünya bildiğimiz hiç de değil. Artık dev bir buz topuna dönüştü. Adam küresel ısınmaya çare bulmaya çalıştı ama deney sefil bir şekilde başarısız oldu. İnsanların karşılığında elde ettiği şey ise donmuş bir çöl.

 Türümüzden geriye kalanlar, Snowpiercer olarak bilinen bir trende saklanıyor. Sürekli hareket halinde devam edebilen devrim niteliğinde bir araçtır.

 Snowpiercer Dizisinin Oyuncu ve İsimleri Nelerdir?

 Snowpiercer , başrollerini Daveed Diggs ve Jennifer Connelly’nin paylaştığı Josh Friedman tarafından tasarlanan bir 2020 bilim kurgu dizisidir. CJ Entertainment, Studio T, Tomorrow Studios tarafından üretilmiştir.

 Filmin kahramanları, Undone adlı Amazon şovunun duayeni ve Broadway müzikali Hamilton’daki

 Thomas Jefferson ve Lafayette’in ikili rolüyle ünlü Daveed Diggs ve A Beautiful Mind ile Oscar kazanan ve yakında Top Gun, Maverick ile sinemada olan Jennifer Connelly’dir.

 Snowpiercer Dizisi Kaç Sezon ve Kaç Bölümden Oluşur?

 Dizi 2 sezondan oluşuyor ve her sezon 10 bölümdür. Gemide, felaketten önceki dünyanın aynı sosyal yapısı aslında geri dönüyor. Aslında hayat, önde gelen vagonlarda lüks ve konfor arasında huzur içinde akıyor. Sıralarda yaşayanlar, mutlak yoksulluk ve yetersiz beslenmeyle yüzleşmek zorunda kalanlar için durum oldukça farklı. Uzun sürmeyecek bir durum.

 Filmle devam eden dizi, yapımcılarla TNT arasındaki yaratıcı farklılıklardan kaynaklanan çok sayıda üretim sorunu ve gecikmelerle işaretlenen üç yıllık bir geliştirme aşamasından geçti. Hatta bir noktada, onu ikinci sezon için yenileyen kardeş ağı TBS’ye satılacağı bile duyurulmuştu. Ancak 2020 baharında çıkış yapmadan birkaç ay önce TNT’ye döndü.

 Snowpiercer Dizisinin Eleştirisi

 Bong Joon-ho’nun filminin TV uyarlaması gerilimin anlatı kurallarına dayanıyor ve sosyal sınıflara bölünmüş bir trende bir katili kovalayan eski bir polisin soruşturmasına odaklanıyor. Anlatı hilesi diziye tazelik verir ve aynı zamanda uzun metrajlı film ve orijinal çizgi romanın halka verdiği metaforik içgörülerin aynısını sağlar. Snowpiercer, zaman zaman görsel olarak yoğun, başrol oyuncusu Jennifer Connelly’nin becerisi ve iyi harmanlanmış bir yan alçı tarafından ustaca desteklenen, iyi çalışılmış bir bilim kurgu ürünüdür. Serinin nihayet tamamlamak için yüzleşmek zorunda kaldığı muazzam üretim ve sanatsal sorunlar göz önüne alındığında, sonuç kayda değer olmaktan çok daha fazlasıdır.

 Oscar ödüllü Bong Joon-ho, Snowpiercer’ın başyapımcılarından biridir. Dizinin yaratıcısı Josh Friedman, dizinin sıralanmasından birkaç gün sonra yaratıcı farklılıklar nedeniyle TNT’den çıkarıldı, yerini Graeme Manson’a şovmen rolüne bıraktı. Friedman’ın yazdığı pilotu yöneten Scott Derrickson, daha sonra Manson ile olan anlaşmazlığı nedeniyle bölümü yeniden yazmayı reddetti.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir