Sevilla kalecisi Marko Dmitrovic’e saldıran PSV taraftarına ceza: 40 yıl men

Sevilla kalecisi Marko Dmitrovic, geçtiğimiz ay Avrupa Ligi’nde oynanan PSV maçında Hollandalı bir taraftarın saldırısına uğramıştı. PSV yaptığı duyuruyla, Phillips Stadyumu’nda yaşanan olayda Dmitrovic’e saldıran taraftara verilen cezayı açıkladı.

Eindhoven’daki maçta, sahaya atlayan bir taraftar Dmitrovic’e saldırmış ve Sırp kaleci kendisini koruyarak taraftarı etkisiz hale getirmişti. Dmitrovic’in yüzüne attığı yumrukla yere düşen 20 yaşındaki saldırgan, Doğu Brabant Bölge Mahkemesi tarafından 1 ay ertelenmiş olmak üzere üç ay hapis cezasına çarptırıldı.

Fotoğraf: Reuters.

Eredivisie kulübünden yapılan açıklamada, söz konusu saldırgana 40 yıl stadyuma giriş yasağı getirildiği ve kulübün uğradığı zararın tazmini için işlem başlatıldığı duyuruldu. Ayrıca, Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından alınan kararla 2 yıl boyunca Phillips Stadı çevresinde de dolaşamayacak.

Yürütülen soruşturma neticesinde, saldırganın 2026 yılına kadar stadyumlara giriş yasağı olduğu, ancak PSV-Sevilla maçına bir arkadaşı tarafından aldığı bilet sayesinde girdiği ortaya çıkmıştı.

Fotoğraf: Reuters.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*