Sesli ve görüntülü arama WhatsApp masaüstü uygulamasına geliyor

Seçilen test kullanıcıları sohbet başlığında “Beta” olarak işaretlenmiş arama ve görüntülü sohbet simgeleriyle karşılaştılar. Geçen yılın sonlarına kadar test aşamasında kalan özellik nihayet masaüstü için hayata geçiyor. Artık özellik resmi olarak masaüstünde mevcut olduğundan, kişileriyle daha büyük bir ekranda konuşmak isteyenler Whatsap masaüstü aramayı kullanabilir.

Hizmet, yaptığı duyuruda geçen yıl “WhatsApp’ta birbirlerini genellikle uzun sohbetler için arayan insanlarda önemli artışlar” gördüğünü söyledi. Salgın olayından bu yana insanlar karantinada olan arkadaşları ve aileleri ile iletişimde kalmak için görüntülü ve sesli arama hizmetlerini daha fazla kullanmaya başladı. bkonuyla ilgili “Hala sevdiklerinden ayrı olan insanlar var. Ayrıca yeni uzaktan çalışma yöntemlerine uyum sağlayan pek çok insan mevcut. Dünyanın neresinde olursanız olun veya hangi teknolojide olursanız olun, WhatsApp’taki sohbetlerin yüz yüze gibi yakın hissetmesini istiyoruz.” açıklamalarında bulundu.

Özellikle daha büyük bir ekranda görüntülü görüşme sağlayarak, kullanıcılar sevdiklerini daha net görebilecekler. Ayrıca, konuşmanın ortasında hareket edebilmeleri veya başka şeyler yapabilmeleri de münkün olacak. Çünkü tel elle telefonu tutmak zorunda kalmayacaksınız.

WhatsApp’ın masaüstü için sesli ve görüntülü aramaları hem dikey hem de yatay yönde çalışıyor. Bağımsız pencereler boyutlandırabilir. Ayrıca her zaman diğer açık uygulamaların üzerinde görünecek şekilde ayarlanabilir. Şu anda, masaüstünde çalışacaklarından emin olmak için yalnızca bire bir uçtan-uca şifrelenmiş aramalar mevcut. Bununla birlikte, WhatsApp, özelliği gelecekte grup sesli ve görüntülü görüşmelerini içerecek şekilde genişletmeyi vaat ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir