Selçuk İnan yıllar sonra o anı anlattı! Fenerbahçe maçında sahayı…

Paylaş

NTV Spor’da Emek Ege’nin hazırlayıp sunduğu ‘Kırılma Anı’ programına konuk olan Selçuk İnan, 2014 yılında Fenerbahçe maçının 85. dakikasında formasını çıkarıp Tugay Kerimoğlu’ya teslim ettiği o anı anlattı.

Paylaş

O dönemde Selçuk İnan’ın hareketi için “Selçuk sahayı terk etti” başlıkları atılmıştı. Mancini ise oyuncusu için, “Selçuk’a sadece yerde yatmasını ve yerine oyuncu almak için zaman kazandırmasını söyledim” açıklamasını yapmıştı. İşte Selçuk’un açıklaması.

Paylaş

“Basın üstüme geliyordu”

Çok üzülmüştüm. O ara her televizyonu açtığımda ya da gazete okuduğumda garip şeyler konuşulurdu. “Drogba oynuyor, Burak oynuyor, Selçuk, Burak’tan başkasına pas atmıyor” denirdi. “Gomis’i görmüyor, pas vermiyor” falan denirdi. Ben sahada oynarken takım arkadaşlarımın yüzünü bile görmezdim. Çorap renginden anlar pas verirdim, saniyelik bir şey.

Paylaş

“Taraftar tepkisini kaldıramadım”

Fenerbahçe maçından önceki hemen hemen her maçta da bi uğultu, yuhalama olmaya başlamıştı. Basın da yazıp çiziyordu ama iyi durumdaydım. Sahada bana değer veren ve saygı gösteren bir sürü oyuncu varken onların önünde devamlı yuhalanmak kolay değildi. Artık onu kaldıramamaya başlamıştım.

Paylaş

“Mesaj vermek istedim”

Taraftarımıza o an bir mesaj vermek için oyundan çıkmak istedim. Mancini’ye dönüp “Artık faydalı olamayacağım, çıkmak istiyorum” dedim ve formayı çıkarıp Tugay Hoca’ya verdim. Duygusal bir patlamaydı. O an çok üzgündüm ve üzülünce gösteren bir insanım.

Paylaş

“Mancini ile tartışmadık”

Mancini şimdiye dek çalıştığım en iyi hocalardan. Hala bile mesajlaşıyoruz. Ama o dönem sanki çıkarken onunla da problem yaşamışım gibi yazıldı. Halbuki hoca orada ben çıkarsam 10 kişi kalacağız diye bir oyuncu hazırlamak istiyordu. Bana dönüp “En azından yere otur bir arkadaşın hazırlansın” dedi ama tartışmışız gibi yazıldı.

Kırılma Anı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir