Patent davasında mutlu sona ulaşıldı

Bundan kısa bir süre önce LG ve Koç patent davası çok büyük bir tartışma başlamıştı. İkilinin patent konusunda bir türlü anlaşmaya yaklaşmaması durumu daha zor hale getiriyordu. Şimdi ise yeni gelişmeler ortaya çıktı.

Lg tarafından ilk dava açıldığında herkes Koç Grubu’nun tüm ürünlerini kapsadığını düşünüyordu. Ancak LG tarafından yapılan açıklamalar sonucunda, aslında patent davasının sadece bazı mekanizmaları kapsadığı ortaya çıktı.

İkili arasında uzun bir süredir devam eden patent davaları sonucunda, ilk başlarda anlaşma yolu denendi. Ancak ilerleyen zamanlarda, işin seyri değişti ve dava süreci sertleşti. İkili arasında devam eden üst düzey görüşmeler sonucunda, sonuç alındı.

Koç Grubu’ndan yeni bir açıklama yapılamasa bile yine de bazı sızıntılar mevcut. Onlar üzerinden yorum yapabiliriz. Öncelikle patent davasında, muhtemelen Koç Grubu LG şirketine bir miktar ödeme yaptı. LG ise patent ile alakalı davalarını geri çekeceği sözünü verdi.

LG durumdan son derece memnun. Her iki firma da ek açıklamalara yer vermese de bunu anlamak hiç zor değil. Özellikle LG, en karlı taraf olarak görülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir