Operatörler hiç olmadığı kadar yakınlaşabilir

Operatörler hiç olmadığı kadar yakınlaşabilir

İnternet altyapısı ülkenin her yerine götürülmeye çalışırsa bile yine de bazı yerlerde ulaşım pek mümkün olmuyor. Son 15 yılda 17,2 milyar dolarlık yatırım yaptıklarını söyleyen Türk Telekom yetkilileri, bunu arttırmak istediklerini de ifade etti.

Türkiye’nin en büyük telekomünikasyon şirketlerinden bir tanesi olarak bilinen Türk Telekom, diğer firmaların kendileri ile ortaklık yapması konusuna büyük önem veriyor. Elbette bu ortaklık şirketlerin hisselerinin ortak paylaşımı değil. Bunun yerine altyapı faaliyetlerine özen gösteriliyor.

Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, “Mükerrer yatırımların önüne geçebilmek için tüm oyuncuların mutabakatıyla imzalanan Sabit Elektronik İletişim Altyapısını Kiralama Protokolü var. Türk Telekom özelleştirmeyle beraber, ülkenin sahipliğindeki bir altyapının hem kullanım hem de geliştirme hakkını aldı.” ifadelerine yer verdi. Ona göre şirketin altyapı konusunda her alanda yetkinliği mevcut.

Türk Telekom CEO’su Ümit Önal sözlerinin devamında, “Buraya da 15 yılda 17,2 milyar dolarlık yatırım yaptı. Türk Telekom’un bu kadar yatırım yaptığı bir yerde, sadece satın alma gücünün yüksek ve nüfusun yoğun olduğu ‘Kadıköy’de Moda’da, Ankara’da Kızılay’da altyapıyı açmanı istiyorum’ şeklindeki seçki talepler akla, izaha, ticarete, mantığa uygun değil.” ifadelerine yer verdi.

Sadece seçkin yerlerde hizmet vermek istemeyen Türk Telekom yetkilileri işte tam da bu nedenle diğerleri ile birlik olmak istiyor.

Author:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir