Nez Demir’in Eniştesinden Skandal Açıklamalar: “Naylon Fatura Kesti, Para Kaçırdı”

Dilan Polat ve Engin Polat’ın kara para aklama ve vergi kaçaklığı suçlarından tutuklanmasının ardından gözler diğer fenomenlere çevrildi. Dilan Polat’la bir süre ortaklık yapan sosyal medya fenomeni Nez Demir’in de bu olayların ardından mal varlıklarına el konulmuştu.

ESKİ ENİŞTEDEN SKANDAL AÇIKLAMALAR

Bu kez Nez Demir’in eski eniştesi Nez Demir’in eski eniştesi Ömer Turgut, skandal açıklamalarda bulundu. Polat ve Demir’in şirket üzerinden naylon fatura kestiğini iddia eden Turgut, daha az vergi ödemek için Nez Demir’in kazandığı paraların yüklü miktarını şahsi hesaplara aktardığını söyledi.

“500 BİN TL’LİK NAYLON FATURA SOKTUKLARINI GÖRDÜM”

Show Ana Haber’e konuşan Ömer Turgut, Nez Demir ve Dilan Polat’ın yıllar önce kurdukları kozmetik firmasının muhasebesine baktığını dile getirdi. Turgut, “Engin ve Dilan Polat’ın 500 bin TL değerinde naylon fatura soktuğunu gördüm. Altları çok karanlıktı. Ben öğrenince apar topar markayı kapattılar. İllerin birçoğunda daha şube açılmadan insanları çekebilmek için pankart astılar. İlk franchise işlemini ben verdim. 1 milyon TL’ye şube verdiler. Bunun 800 bin TL’si şahsi hesaplara, akrabalarının hesabına diğer cüzi rakamları da kestikleri fatura karşılığında şirket hesaplarına işlettirdiler” dedi.

“MERKEZİ RUHSATA AYKIRI”

Nez Demir’in Maltepe’deki merkezinin ruhsata aykırı olduğunu ileri süren Turgut, “Nez Demir ruhsatı aldığından bir hafta sonra bu belediyelerde zabıta ve ruhsat ekibi komple gözaltına alındı. Hepsi rüşvet davasından dolayı yargılandı. Bu buzdağının görülen bir kısmı daha büyüğünü de paylaşacağım. Buradan da kendisine sesleniyorum; beni tehdit etmeyi bıraksın, kamuoyu bu gerçeklerle karşılaşmalı” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir