NASA uzaylılarla tanışma konusunda çok iddialı

NASA uzaylılarla tanışma konusunda çok iddialı

Dünya dışında yer alan uzaylı yaşamları bulmak için büyük çaba sarf eden NASA, 2036 yılında uzaylılarla ilk buluşmamızın yaşanacağını söylüyor. Büyük ölçüde başarılı olan dünya dışı yaşam keşfetme programı son hızıyla devam ediyor.

Her ne kadar resmi belgelerde uzaylılar ile alakalı hiçbir ize rastlanmasa bile yine de NASA, çok ciddi izler keşfetmişti. Bu izler çoğunlukla gezegenler arası radyo işaretleri şeklinde algılandı. Yani bir yıldızdan mı yoksa başka bir canlıdan mı geliyor net bir şekilde keşfedilemedi.

BBC tarafından yayınlanan The Debrief programına katılan Seth Shoshak, son derece dikkat çekici ifadelere yer verdi. Ona göre NASA, kısa bir süre içerisinde şimdikinden çok daha gelişmiş bilgisayarlara kavuşacak. Bu sayede evrendeki yıldızları taramak daha kolay hale gelecek.

Bu kıdemli astronomun yaptığı açıklamalar ise Moore Yasası’na dayanır. Bu yasaya göre bilgisayarlar her geçen yıl en az 2 kat daha fazla güçleniyor. Bu sayede eskilerle kıyaslandığında bir hayli güçlü bilgisayarlar karşımıza çıkıyor. NASA tarafından 2036 yılında kullanılacak bilgisayarlar aynı anda 1 milyar yıldızı veya galaksiyi tarayabilecek.

Böyle bir şeyin gerçekleşmesi halinde Dünya dışı yaşamları bulmak kolaylaşabilir. NASA elindeki donanımları her geliştirdiğinde karşımıza daha ilginç sonuçlar çıkıyor. Üstelik bu NASA çalışanı, herkesle kahvesine iddiaya girebilecek kadar kendinden emin.

Author:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir