Narcos Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? Narcos Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

Narcos Dizisinin Konusu Nedir?

Çatışma, Meksikalı uyuşturucu kaçakçılarının örgütlü bir grup olmadıkları sadece liderleri olmayan bir çiftçi ve tüccar konfederasyonu olduğu tarihi bir anda başlıyor. 2 Aralık 1993’te, şimdiye kadarki en zengin ve en şiddetli uyuşturucu kaçakçılarından biri olan Pablo Escobar, doğduğu ve suç ve ekonomik imparatorluğunu kurduğu Kolombiya şehri Medellin’de polisle birlikte vurularak öldürüldü.

Son 25 yılda şehir büyük ölçüde değişti, ancak Escobar ile ilişkisi tartışmalı kaldı. Narcos ve benzeri birçok dizinin son dönemdeki başarısı, Medellin’deki Escobar’ın yerlerine turistlerin ilgisini artırdı.
Kentin belediye başkanı geçtiğimiz günlerde bazı şeyleri değiştirmeye çalışmak istediğini açıkladı.

Medellin için, aslında, Escobar yalnızca güçlü bir kaçakçı değildi. Onun suçlu karteli, kokain satışından elde ettiği parayla şehrin kentsel manzarasını inşa etti ve değiştirdi.

Narcos Dizisinin Oyuncuları ve İsimleri Nelerdir?

Başlangıçta isabet suç drama dördüncü sezonu olarak tasavvur Narcos , Narcos: Meksika sonra tek başına bir dizi, Meksika’ya Kolombiya’dan eylem hareketli daha doğrusu bir arkadaşı serisi, oldu. Seri, önceki prodüksiyondan büyük ölçüde ancak tamamen yeni olmayan bir kadroyu içeriyor.

Diego Luna; Miguel Angel Felix Gallardo
Scoot McNairy; Walt Breslin
José María Yazpik; Amado Carrillo Fuentes
Alejandro Edda; Joaquín El Chapo Guzman
Fermín Martínez; Juan José ‘El Azul’ Esparragoza Moreno
Teresa Ruiz; Isabella Bautista
Fernanda Urrejola; María Elvira
Clark Freeman; Heath
Alfonso Dosal; Benjamín Arellano Félix
Tenoch Huerta; Rafael Quintero
Michael Pena; Enrique Kiki Camarena
Joaquín Cosio; Ernesto ‘Don Neto’ Fonseca Carrillo
Matt Letscher; James Kuykendall
Alyssa Diaz; Mika Camarena

Narcos Dizisi Kaç Sezon ve Kaç Bölüm?

Dizi 3 sezon devam etti ve her sezon 10 bölümden oluşuyor. Escobar, uyuşturucu kaçakçılığının ilk yıllarında büyük miktarda parayı büyük bayındırlık işlerine akladı ve yoksul aileler için evler inşa etti. Bugün bile şehrin gayri resmi olarak “Pablo Escobar Mahallesi” olarak adlandırılan bir mahallesi var, burada onu tasvir eden duvar resimleri, onu kutlayan resimler ve ifadeler var ve bazı yerel dükkanlar temalı hediyelik eşyalar satıyor. Medellín sakinleri ile Escobar’ın hatırası arasındaki ilişki karmaşıktır.

Narcos Dizisi Son Sezonda Neler Oluyor?

İlk sezon Pablo Escobar’ın uyuşturucu kaçakçısı olarak ilk 15 yılının hikayesini anlatırken olayların kronolojik sırasına saygı duyan ve diyalogları icat etmek ve bazı ikincil karakterler yaratmak veya kurgulamakla kendini sınırlayan ikinci sezon, Escobar’ın hayatının son yılını kapsıyor. Bir şekilde olaylarla ve şeylerle daha yoğun geçiyor. 2 Eylül’de yayınlanan ikinci sezonu bir aydan fazla bir süre önce bitirenler ve dizide çekilen arkadaşlarının sohbetlerine ayak uydurmak isteyen meraklılar için küçük bir rehber hazırladık. Netflix, Narcos’u üçüncü ve dördüncü sezon için yeniledi, ancak ne zaman yayınlanacakları belli değil.

Medellin’deki en popüler turistik yerlerden biri, 1988’de Escobar’ın o zamanlar rakipleri olan Cali karteli tarafından bombalanan altı katlı bir bina olan Mónaco. Mónaco sadece Escobar’ın ailesinin evi değil, aynı zamanda Medellin’deki en güçlü kartel düşmanlarının işkence görüp öldürüldüğü yerdi. Escobar’ın mezarı, ailesinin Medellin’in dışında kaldığı Nápoles konutu ve onun için inşa edilen hapishane Catedral’dir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir