Marvels Avengers oyunu beklenen ilgiyi görmedi

Marvels Avengers oyunu beklenen ilgiyi görmedi

2019 yılında yayınlanan Avengers Endgame filmi sinema tarihi açısından pek çok ilki de beraberinde getirdi. Şimdiye kadar kırılamayan pek çok rekoru kıran film, gelmiş geçmiş en çok hasılat elde eden yapım unvanını da Avatar’dan aldı.

Endgame’in bu kadar popüler olmasının akabinde Square Enix hayli riskli bir işe girişti. Bir Avengers oyunu yapmak. Tamam Avengers genel olarak muazzam bir popülariteye sahipti. Fakat bu popülariteyi oyun sektörüne yaymak hiç de kolay olmayacaktır.

Yine de yapımcı ekip bu riski göze alarak Avengers oyunu için kolları sıvadı. Peki ama sonuç ne oldu?

Square Enix oyunun tanıtımında karakter modellemelerini sinema evreni ile paralel yapmayınca baştan kaybetti. Pek çok Avengers hayranı Square Enix‘i karakter modellemelerinin değiştirilmesi için mail yağmuruna tuttu.

Fakat yapımcı ekip bu konuda hiç bir adım atmadı. Oyun genel anlamda ortalamanın üzerinde bir yapım olsa da beklenen ilginin çok uzağında kaldı. Hatta öyle ki açıklanan son mali raporlara göre Avengers bırakın kara geçmeyi daha yapım maliyetini bil karşılayabilmiş değil.

Süper kahraman oyunu yapmak zaten kolay bir iş değil. Bir de içerisinde birden fazla sayıda süper kahramanın bulunduğu bir oyun yapmak tamamen bir kabus diyebiliriz.

Author:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir