MacBook Pro için bir pil değiştirme programı başlattı

MacBook Pro için bir pil değiştirme programı başlattı

Teknoloji devi, etkilenen bilgisayarların pilinin şarj edilmesini önleyen hatayı düzeltmeyi amaçlayan macOS 11.2.1 ve macOS Catalina 10.15.7 ek güncellemesini yayınladı. Ancak yamalar işe yaramazsa, Apple ile iletişime geçebilir veya dizüstü bilgisayarınızı bir servis merkezine götürebilirsiniz. Apple, “çok az sayıda müşterinin” bu sorunu yaşadığını ve etkilenen dizüstü bilgisayarların pil sağlık durumunun “Servis Önerilir” uyarısını gösterdiğini söylüyor. Cihazınızdaki pil durumuna bakmak için ise yapmanız gereken basit. Pil simgesini tıklayarak veya Sistem Tercihleri’ne giderek cihazınızın pil sağlık durumunu görebilirsiniz. Bu sorundan muzdarip olabilecek MacBook Pro modelleri listesi ise şu şekilde.

MacBook Pro (13 inç, 2016, İki Thunderbolt 3 Bağlantı Noktası), MacBook Pro (13 inç, 2017, İki Thunderbolt 3 Bağlantı Noktası), MacBook Pro (13 inç, 2016, Dört Thunderbolt 3 Bağlantı Noktası), MacBook Pro (13 inç, 2017, Dört Thunderbolt 3 Bağlantı Noktası), MacBook Pro (15 inç, 2016) ,MacBook Pro (15 inç, 2017)

Bu güncelleme, Apple’ın bu belirli dizüstü bilgisayarlar için başlattığı ilk değiştirme programı değil. Teknoloji devi 2018’de, Ekim 2016 ile Ekim 2017 arasında üretilen 13 inç MacBook Pro’lar için bir değiştirme programı başlattı. Cihazların pilleri arızalandığında şişme tehlikesi altındaydı. Apple Ayrıca “yapışkan” ve tepkisiz tuşlardan muzdarip modeller için bir klavye servis programı başlattı.

 

Author:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir