Kripto paralar spekülasyona fazlasıyla açık

Antivirüs programının yaratıcısı olarak da bilinen John McAfee kripto para dünyasında deprem etkisi yarattı. Birçok kişi onu borsa kuruluşuna şikayet etti. Onunla ilgili yapılan suçlama ise kripto paraların değerini yükseltmeye çalışması. Hem kendisi hem de koruması sosyal medya hesapları üzerinden birçok açıklama yapmıştı.

Bu açıklamalarda özellikle bazı kripto para birimlerinin değerini açıkça yükseltmeye çalıştığı görülüyor. Elbette burada büyük bir sorun yok. Birçok borsa kullanıcısı konu ile ilgili yorumlar yapabiliyor. Ancak onun başını derde sokan asıl problem yükseliş ile birlikte büyük satış yapması.

Blockchain teknolojisi çağımızın en büyük teknolojileri içerisinde yer alıyor. Hem üst düzey güvenliğe sahip olması hem de kripto paraların yapımı için tercih edilmesi ona ayrı bir değer kazandırıyor. Fakat kripto paralar ne yazık ki böylesi bir teknoloji için kullanılmayabiliyor.

Bunun yerine daha çok spekülasyon için kripto paralar tercih ediliyor. John McAfee bunlar içerisinde en çok tanınanlardan birisi olarak görülüyor. İspanya’da kendisi hakkında çok farklı vergi suçlamaları mevcut. Ayrıca yine ABD’de benzer suçlamalar kendisine yöneltiliyor. Bu nedenle İspanya onu ABD’ye teslim edebilir.

Koruması Jimmy Gale Watson’ın avukatı mahkemede, “Jimmy Watson madalyalı gazi ve eski deniz komandosudur. Diğer insanların hakları ve özgürlükleri için savaştı ve şimdi de bugün mahkemenin bu hakları kendisine vermesini beklemesi hakkıdır.” açıklaması yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir