Kripto para piyasasında büyük bir çöküş yaşandı

2021 ile birlikte kripto paralara olan ilgi de önemli oranda arttı. Geçtiğimiz yıllar özelinde baktığımızda Mart aylarının kripto paralar için çok da iyi geçmediğini görebiliriz. Acaba bu yıl tersi bir durum olur mu diye düşünürken, bu hafta korkulan oldu.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde BTC rekor tazeleyerek 60.000 doların üzerine tırmanmıştı. Fakat sonrasında yaşanan düşüş ile birlikte BTC’nin değeri 53.000 dolar seviyesine kadar geriledi. Üstelik düşüş hala da devam ediyor.

Bu düşüşten kripto para piyasasındaki hemen hemen tüm isimler etkilendi. İlk 100 içerisinde yer alan altcoinlerde toplu bir düşüş gerçekleşti.

En büyük altcoin olan Ethereum 1600 doların altına düşerken, kısa bir süre önce 2 dolar sınırına yaklaşarak dikkat çeken Cardano da 1.1 dolar seviyelerine düştü.

Muhtemelen Mart ayı boyunca bu düşüş devam edecek. Nisan ayında ise belli başlı yükselişler olabilir. Elbette bu durumu şimdiden kestirmek biraz güç. Sonuç olarak bekleyip görmek gerekiyor.

Bu arada dip not olarak belirtelim. Kripto paralarla ya da diğer piyasalarla ilgili içeriklerimiz bilgi verme amaçlı olup yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Dolayısıyla yatırımlarınızı kendi fikirleriniz doğrultusunda yapmanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir