Koronavirüsün hızlı yayılma nedeni bulundu

Araştırmalar sonucunda, yeni koronavirüsün hızlı yayılma nedeni ile ilgili çok yeni gelişmeler ortaya çıkarıldı. İngiltere’de devam ettirilen bu araştırmalarda, herkes yeni virüs türünün çok hızlı bir şekilde yayılmasına gaziantep escort bir türlü anlam veremiyordu. Fakat önümüzde çok büyük bir felaket vardı ve bunun açıklığa kavuşturulması gerekiyordu.

Birçok kişiden alınan kan örnekleri sonucunda, virüsteki viral yükün SARS-CoV-2 ile kıyaslanamayacak kadar fazla olduğu ortaya çıkarıldı. Bu durum virüsün çok daha bulaşıcı hale gelmesinin en önemli kanıtıydı. Bilim insanları daha başka bilgilere de ulaştı.

İngiltere’de ortaya çıkarılan ve tüm Dünya için büyük bir tehlike olarak görülen yeni SARS-CoV-2, beklentilerin üzerinde etki yarattı. Hatta yapılan testlerde daha başka sonuçların da olduğu görüldü.

Koronavirüsün oldukça basit bir mantığı var diyebiliriz. Ne kadar çok hızlı bir şekilde geniş hücre gruplarıyla bağlantı kurarsa o kadar çabuk yayılabiliyor. Bunu yapması için hücrelerle çok hızlı bir şekilde bağlantı kurması şart. Ortaya çıkarılan kan değerlerinde tam olarak buradaki değişim tespit edildi.

Kan örneklerinin yaklaşık olarak %35 gibi bir bölümünde viral yük sayısı çok yüksek değerlerde çıktı. Yani tahmin edilenden daha da kötü bir senaryo diyebiliriz. Viral yükün böylesine yüksek olması bağlanma hızının da arttığını gösteriyor. Şu anda tüm dünya İngiltere’de ortaya çıkan virüsün yayılmaması için yoğun çaba harcıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir