Kılıçdaroğlu’nun Selahattin Demirtaş’la ilgili vaadi, Erdoğan’ı çok kızdırdı: Hangi cesaretle bunu konuşabiliyor?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Seçimlerden deprem bölgesindeki çalışmalara kadar birçok konuda değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na da yüklenmeyi ihmal etmedi.

“HANGİ CESARETLE BUNU KONUŞABİLİYOR?”

Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın tahliye edilmesine yönelik sözlerini eleştirdi. Cumhurbaşkanı konuyla ilgili “Selo’nun Diyarbakır’da attığı adımla, 51 vatandaşımızın ölümüne neden olması Kürt vatandaşlarımın gözünden kaçıyor. 5 yıla mahkum oldu. Ne kadar cesurane ‘Bunları çıkartacağız’ diyor. Bu ülkenin yargısı böyle bir cezayı verdi. Apo’yla ilgili kararı yargı verdi. Kılıçdaroğlu hangi cesaretle bunu konuşabiliyor. Bunlar ortadayken bizim bu tartışmaları yapmamıza gerek var mıydı? Yargıyı hiçe sayıp cezalarla ilgili bunları konuşuyor.” dedi.

“HÜKÜM GİYDİĞİNDE BUNU KONUŞAMAYACAKLAR”

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

Kılıçdaroğlu, “Düşüncesini ifade etti diye hapse atılan kişileri ya da düşüncelerinden ötürü kimsenin hapse atılmasını istemiyorsanız Selahattin Demirtaş’ın serbest bırakılmasını istiyorsanız Osman Kavala’nın serbest bırakılmasını istiyorsanız bize katılacaksınız” ifadelerini kullanmıştı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*