iPhone’larda yeni dönem!

iPhone'larda yeni dönem!

Akıllı telefon pazarının yenilikçi isimlerinden biri olan Apple cesur bir adım atmak için hazırlanıyor. Hatırlanacağı üzere Apple iPhone 7 modeli ile birlikte 3.5mm kulaklık girişini telefondan kaldırma kararı almıştı. Bu karar ilk başlarda biraz tartışılsa da sonradan diğer üreticiler de benzer bir yönteme başvurmuşlardı.

Şimdi ise Apple 3.5mm kulaklık girişinden çok daha fazla konuşulacak bir hamleyi hayata geçirmeye hazırlanıyor. Cupertino merkezli şirket önümüzdeki dönemde üreteceği telefonlara şarj soketi de koymamayı planlıyor. Peki ama neden?

Son dönemde satışa sunduğu cihazlarda kablosuz şarj özelliğine de yer vermeye başlayan Apple bu yüzden kablo ile şarj dönemini kapatmayı planlıyor. Zaten yeni satışa sunduğu iPhone modellerinde adaptör desteğini de kesen Apple’ın bu kararı çok da şaşırtıcı değil.

Lakin bu durum bazı sorunları da beraberinde getirecektir. Malum kablo bağlantısı kullanıcılar için şarjdan çok daha fazlasını ifade ediyor. Büyük ölçekli dosya aktarımları da bu seçenekler arasında.
Peki önümüzdeki dönemde Apple’ın bu hamlesi çok tepki alır mı? Kesinlikle evet. Çünkü hali hazırda pek çok kullanıcı kablosuz şarj teknolojilerine henüz uyum sağlayabilmiş değil. Ayrıca dışarıya çıktığınızda olası bir aksi durumda kablosuz şarj standı bulmak pek de kolay olmayabilir.

Author:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir