Instagram rehber ile tanıtıcı videoların sayısı artacak

Instagram rehber ile tanıtıcı videoların sayısı artacak

Instagram rehber olarak yayınlanan paylaşımlarla kullanıcıların ürün ve hizmetlerini ön plana çıkarak paylaşımlar yapabilmesini hedefliyor.

Böylece, bir ürünün kullanımını anlatan, tavsiyeler içeren videolar, Instagram’da çok daha fazla sayıda yer alacak.

Şimdilik ürün, hizmet tanıtan ve deneyim aktaran videolar konusunda YouTube lider görünüyor ancak Zuckerberg bu gidişata el atmak istiyor gibi görünüyor.

Ürün rehberleri artık Instagram’da çok daha sık görünecek ve daha fazla kullanıcı tarafından yayınlanabilecek. Rehberlere, Intagram mağazası içinden ulaşılabilecek.

Sosyal medya uygulamalarının yen çağda dünya çapındaki en önemli pazarlama ve ticaret platformları olacağı hesaplanıyor. Bu alandaki gücü ABD’nin elinden kaçırmak istemeyen Trump’ın kullanıcı sayısı hızla artan TikTok’un önünü kesmek için ABD’de de kullanımını yasaklaması ve uygulamanın ABD şirketlerine satılmasını şart koşması, durumun ciddiyetini gösteriyor.

Instagram’ın da sahip olduğu milyarlarca kullanısıyla, dünyadaki en önemli ticaret platformu olması bekleniyor. ABD’nin elindeki bu dev güç, gelecekte aynı zamanda siyasi ve ticari bir baskı mekanizmasına da dönüşebilecek.

Sizce, kısa süre önce Türkiye’de de devreye giren Instagram Mağazası bu yeni özellik sayesinde geniş kitlelerin ilgisini çekmeyi başarır mı? Facebook Ticaret Yöneticisi’nde deneyiminiz varsa, bu konu hakkındaki yorumlarınızı bizimle de paylaşır mısınız?

Author:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir