Huawei 5G tarafında baskı yapıyor

Huawei 5G tarafında baskı yapıyor

Akıllı telefon pazarının önemli isimlerinden biri olan Huawei telekomünikasyon sektöründe de önemli işlere imza atıyor. Çinli üretici hali hazırda pek çok ülkenin 5G alt yapısını hazırlamakla meşgul. Hatta bu ülkeler arasında dünyanın önde gelen isimlerinden biri olan İngiltere de bulunuyordu.

Fakat Trump’ın baskıları sonrasında İngiltere de dahil olmak üzere pek çok isim Huawei ile olan anlaşmalarını feshetmişti.

Trump’ın seçimi kaybetmesinin ardından Huawei bazı ülkelerin bu fesih işleminden geri dönmeleri konusunda umutlandı. Fakat İngiltere Çinli üreticinin bu umutlarını alevlenmeden söndürdü.

Hali hazırda Çinli üreticinin pek çok ülke ile olan anlaşması tam gaz devam ediyor. Fakat İngiltere geri adım atmayarak Huawei ekipmanlarının önümüzdeki 2 yıl içerisinde toplanacağı belirtti. Eğer Huawei bu ekipmanları 2027 yılına kadar toplamazsa, İngiliz hükümeti ekipmanlara el koyacakmış.

Görünen o ki Trump seçimi kaybetmiş olsa da Huawei’ye hala gizli bir ambargo uygulanıyor. Elbette şimdilik beklemedeyiz. Geleceğin neleri değiştireceğini söylemek güç.

Author:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir