Güneş ışınları ile beslendiklerini iddia ediyorlardı! Bebekleri açlıktan ölen fenomen çift tutuklandı…

Kendini yaşam koçu olarak tanımlayan Maxim Lyuty, Rusya’da Raw Food akımı (Çiğ sebze, meyve ile beslenme) propagandacısı olarak tanınıyor. Lyuty ve karısı ‘Living Man’ isimli kulüpleri ile Rusların sağlıklarını iyileştirmelerine ve kişisel sorunlarını çözmelerine yardımcı olduklarını iddia ediyor.

GÜNEŞ IŞIĞI İLE BESLENDİKLERİNİ İDDİA EDİYORLAR

Garip çiftin internette popüler olmasının bir başka nedeni de son dönemde ‘prana’ beslenmeye (güneş ışığı ile beslenme) inandıklarını açıklamaları oldu.

Prana beslenme bazı kültürlerde yalnızca sıvı gıdalarla beslenme şeklinde uygulanırken çiftin yemek ve su olmadan sadece güneş ışığı ile beslendiği ve küçük bebeklerini de bu nedenle aç bıraktığı iddia ediliyor.

BİR AYLIK BEBEKLERİ AÇLIKTAN ÖLÜNCE SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Dailymail gatesinde yer alan habere göre, çiftin yaklaşık bir aylık oğlu hastalandıktan sonra Soçi yakınlarındaki bir hastaneye götürüldü. Doktorlar bebeğin uzun süre aç kaldığını ve zatürreeden dolayı zayıf düştüğünü teşhis etti.

Bebeğin hastaneye götürülmesinden kısa bir süre sonra hayatını kaybetmesi Rus yetkilileri harekete geçirdi. Rusya Soruşturma Komitesi bebeğin ölümüyle ilgili soruşturma başlatırken çiftin arkadaşları ve komşularının anlattıkları kan dondurdu.

“KARISI EVİMİZE GELİP GİZLİCE YEMEK YERDİ”

Çiftin Rus basınına konuşan komşularından biri adamın karısını da kendisi gibi beslenmeye zorladığını ve hamile kadının gece yarısı evlerine gelerek gizlice yemek yediğini anlattı.

Maxim Lyuty’i tanıyan bir başka kişi ise adamın davranışlarının uzun süredir garip olduğunu belirterek, çiftin bebeğin de güneş ışığından beslenmesi kararı verdiğini bu nedenle de annenin bebeği emzirmediğini iddia etti.

EV HAPSİNE ALINDILAR

Maxim Lyuty ve karısının karakoldaki görüntüleri bugün hem Rus basınında hem dünya basınında dikkat çekerken, güvenlik güçleri bebeğin evde doğduğunu ve soruşturmanın devam ettiğini açıkladı.

2 ay boyunca ev hapsine alınan çiftin alacağı ceza merakla bekleniyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir