Google pandemi sorunlarını aşmak istiyor

 Google yerli restoranları destekleme kararı aldı. Şirket her ne kadar son dönemlerde Türkiye’de çok fazla problem yaşasa bile yine de farklı hizmetler sunmaktan vazgeçmiyor. Özellikle de yerel işletmelere verdiği destek çok fazla takdir topluyor. Google tarafından alınan yeni bir karar ile birlikte yerel restoranların da özel olarak korunacağı söylendi.

Google tarafından geliştirilecek bu özel koruma elbette mecazi anlamda. Şirket paket servisleri destekleyerek onları korumak istiyor. Google ana sayfasına girdiğinizde hemen aşağıda bu butonu görmeniz mümkün.
Google ana sayfasının hemen aşağısında “yerel restoranları destekle” isimli bir buton var. Buraya tıkladığınızda karşınıza yerel restoranların olduğu bir harita çıkacak. Bu haritaya tıklarsanız paket servisi yapan yerleri görebilirsiniz.

Pandemi nedeniyle restoranlar büyük bir zarar gördü. Hiçkimse henüz bu salgının ne zaman biteceğini bilmiyor. İşte tam da bu yüzden uzun bekleyiş devam ediyor. Bazıları, pandeminin aşı sayesinde hemen biteceğine inanırken kimileri de buna pek ihtimal vermiyor. Ancak çoğu kişide umutların yüksek olduğunu söylemek mümkün.

Bu sistem ile birlikte restoranlara az da olsa destek sunulacağı söyleniyor. Bu sayede onların pandemi nedeniyle aldıkları zarar azaltılabilir. Şirketin özellikle kendi haritalar uygulaması üzerinden hizmet vermesi de öne çıkmak istediğini gösteriyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir