Gastronomi Sektörünün Emekçi Kadınları Jumbo Sofrasında Buluştu

Gastronomi Sektörünün Emekçi Kadınları Jumbo Sofrasında Buluştu

Posted by

Zamansız tasarımları ile  75 yılı geride bırakan Jumbo, sosyal fayda sağlayacak projelerini de sürdürüyor.  İstihdamdan ürün çizgisine ve pazarlama mesajlarına kadar her alanda cinsiyet eşitliğine öncelik veren marka, geçen sene hayata geçirdiği “Tersi Mümkün” projesini, bu sene Dünya Emekçi Kadınlar Gününe özel bir organizasyon ile devam ettirdi. Gastronomi dünyasında emeği geçen kadınları, erkek şeflerin pişirdiği yemeklerin yer aldığı özel bir sofrada ağırlayan Jumbo, kadınların çalışma hayatında ki önemini bir kere daha gündeme getirdi.

 

Zamansız tasarımlarını tüketici ile buluşturan Jumbo, kurum kültürü haline getirdiği kadın erkek eşitliği bakış açısını, bugün sektöre değer katan işlerle geniş kitlelere aktarmaya devam ediyor. Geçtiğimiz sene çalışan kadın sayılarından yola çıkarak hayata geçirdiği #TersiMümkün projesini, bu sene 8 Mart Emekçi Kadınlar Gününe özel bir organizasyonla sürdürdü. Jumbo, dokunuşu ile fark yaratan, gastronomi dünyasına değer katan kadınları, erkek şeflerin hazırladığı yemeklerden oluşan özel bir sofrada ağırladı. Özge Sarıkadılar’ın desteği ile hayata geçen bu özel davette, yeme-içme sektörünün başarılı kadınları aynı masada buluştu.

 

Konu yemek yapmak olduğunda ev ve profesyonel mutfaklara ilişkin hep cinsiyetçi bir yaklaşım olduğunu dile getiren Jumbo Pazarlama Müdürü Selda Sakaroğlu Solak, bu yanlış konumlamanın hızla dönüşmesi için sorumluluk üstlendiklerini belirtti. Solak “Geçtiğimiz sene başlattığımız #TersiMümkün projemiz ile iş dünyasındaki kadın-erkek rakamlarına değindik. Yüzde 69.4 oranında erkeklerin, yüzde 30.6 oranında ise kadınların görev aldığı çalışma hayatında bu rakamların tersi mümkün olabilir dedik. Bu sene ise gastronomi sektöründe bulunan kadınların emeğini takdir etmek, içindeki gücü göstermek isteyen kadınları da teşvik etmek adına farklı bir organizasyon düzenledik. Dünya Kadınlar Gününe özel birbirinden değerli erkek şefler, kendi elleriyle sektörümüzün başarılı kadınlarına yemekler hazırladı. Sonra tek bir masada buluşup, bu lezzetleri paylaştık. İnanıyoruz ki bu organizasyonu özel kılan da hep beraber olmaktı. Bundan sonrası için bizim sektörümüz de dahil olmak üzere, her alanda kadın elini daha fazla görmek en büyük dileğimiz. Jumbo olarak bunu destekleyecek çalışmalar yapmaya devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.