GameStop ve Reddit olaylarını belgesele dönüştürecek

Deadline’a göre Discovery +, geçici olarak GameStop: The Wall Street Hijack adlı dokümanı uyarlamak için gerçek Wolf of Wall Street Jordan Belfort’a yöneldi. Sosyal medya ayaklanmasına odaklanan film, yurtdışında gösterime sunulmadan önce 8 Nisan’da İngiltere’de prömiyer yapacak.

Film, bu ayın başlarında çıkış yapan ABC News’den Gamestopped Hulu belgeselini takip ediyor. Olaylar arasında Keith Gill’i (GameStop patlamasını başlatan bir Redditor) amatör yatırımcıları GameStop hisseleri almaya ikna etmekle suçlaması da var. Öte yandan, pek çok sıradan insan GameStop ve diğer viral eylemlere bahse girerken para kaybetti. Belgeselin tüm bunları ve botların da etkisini konu edinmesi bekleniyor.

Her şeye rağmen, yeni belgesel büyük olasılıkla Discovery’nin gelişen akış hizmetine daha genç bir kitleyi çekmeyi amaçlıyor. Platform, yayıncılık sektörüne geç geldi. Akış şu ana kadar TLC, Food Network ve Animal Planet gibi kanalların yanı sıra A&E, History Channel ve Lifetime içeriklerinden gelen belgesellere ve realite TV’ye yoğun bir şekilde dayanıyordu. Belgeselerden sonra akış hizmetinin kullanıcıları artacak mı göreceğiz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir