GameOn uygulaması iOS’a da geldi

GameOn sayesinde oynadığınız favori mobil oyunlarınızdan kısa videolar kaydedebilir ve bunları paylaşabilirsiniz. Uygualama şu anda, Final Fantasy Brave Exvius gibi daha yeni oyunlara ek olarak PUBG Mobile ve Crossy Road 2 gibi bir çok oyunda çalışıyor.

Uygulama toplamda 1.000’den fazla mobil oyunda videolar kaydedebiliyor. Uygulama sayesinde 30 saniye ile beş dakika arasında herhangi bir aralıkta klipler kaydedebilirsiniz. Ayrıca uygulamayı, çektiğiniz herhangi bir videoyu düzenlemek ve canlı yorum eklemek için kullanmak da mümkün. Oyun içinde olan bir şeye tepkilerinizi kaydetmek için bile kullanabilirsiniz.

Uygulamanın ana fikri içerikleri paylaşmayı kolaylaştırmak. Bu amaçla, diğer kişilerin doğrudan uygulama aracılığıyla çektiği videoları izleyebilirsiniz. Doğal olarak, uygulama aracılığıyla kaydettiğiniz herhangi bir klibi Facebook, Twitter ve benzeri platformlara da gönderebilirsiniz. iPhone ve iPad’deki yerleşik kayıt özelliği ile Apple Arcade oyunlarını kaydetmek zaten mümkündü.

Ancak GameOn, Arcade oturumlarını kaydetmenize ve bazı şık özellikler eklemenize izin veriyor. Mesela kaydettiğiniz videoda siz de görünmek istiyorsanız Facecam özelliği ile uygulamayı birleştirebilirsiniz. Uygulama, özünde aynı mantığı taşıyor gibi görünse de Twitch’den tamamen farklı bir yapıya sahip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir