En çok hangi telefonların sahtesi üretiliyor?

En çok hangi telefonların çakması yapılıyordur tahmin edin diye sorduğumuzda herhalde öncelikli olarak Apple dersiniz. Bunun nedeni hem Apple’ın popüleritesi ve ürünlerinin diğer firmalara göre pahalı olması diyebiliriz. Ancak durum sanıldığı gibi değil.

Samsung en çok çakması yapılan telefon markası olduğu açıklandı. özellikle Güney Kore firması olması çevresindeki Çin-Hindistan gibi ülkelerin olması bu firmanın çakmalarının yapılmasını da kolaylaştırıyor. Özellikle Çin’den dünyaya yayılan çakma telefon sektöründe gerçek telefon piyasasında dönen paralara oranlandığında çok önemli paraların döndüğü belirtiliyor. Telefon ve elektronik cihaz karşılaştırması yapan AnTuTu milyonlarca cihazı denetlerken çakması yapılan telefon markası Samsung oldu.

Antutu bu araştırmayı yapmak için milyonlarca cihazı gözetim altına aldı. Denediği cihazların 600 bine yakını çakma çıkarken, sahtelik oranı yüzde 4,24 oldu. Yani kısacası her 25 telefondan biri çakma..
Bu sıralamada birinciliği Samsung yüzde 34 gibi bir rakamla yakaladı.

Birinciliğin firma için kötü olduğunu söylememize gerek yoktur. İkinci firma ise tahmin edildiği gibi Apple. Apple yüzde 13’lük bir orana sahip. Ardından sırasıyla Huawei yüzde 8, Xiaomi yüzde 7, Honor yüzde 5 Oppo yüzde 5 olarak sıralandı. Firmalar modellerinin çakmaması yapılmaması adına hem hükümet yetkililerine yüksek paralar ödediği bu konuda çalışan özel ekiplerinin olduğu söyleniyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir