Elon Musk ne yapmaya çalışıyor?

Elon Musk ne yapmaya çalışıyor?

 

SpaceX ve Tesla gibi şirketlerin CEO görevlerini sürdüren Elon Musk, Bitcoin yorumları yaparak kripto para piyasasının altüst olmasına neden oldu. Kısa bir süre içerisinde attığı tweetler hem merkeze oturdu hem de kripto paralarda bazı değişiklikler yarattı

Elon Musk tarafından yapılan yorumlarda “Bitcoin benim güvenli kelimem” ifadesi yer aldı. O böyle söyleyince Bitcoin bir miktar yükseldi. Ancak hemen ardından attığı tweetler aniden düşüşe neden oldu. Musk daha önceden de buna benzer bazı yorumlar yapmıştı.

Twitter dünyasında aktif bir şekilde yer alan ünlü girişimci, daha önceden de bazı borsa değerlendirmeleri yapmıştı. Mesela Tesla hisselerinin yüksek olduğunu söyledi. Bunun üzerine Tesla hisselerinde bir miktar düşüş yaşandı.

Bugünlerde daha çok kripto paralar ile kafa yorduğu görülüyor. Jack Dorsey gibi tanınmış isimlerin bu kripto paralara yüksek yatırımlar yaptığı biliniyor. Ancak ortaya çıkan bazı kırılmalar kripto para piyasasının henüz olgunlaşmadığını gösteriyor. Mesela Musk, Doge coin ile ilgili tweet attı ve her şey bir anda değişti.

İlk başta “Bitcoin hemen hemen dövizler kadar saçma” ifadesini kullandıktan sonra “Tek kelime: doge” dedi ve bu kripto parada yaklaşık yüzde 12 kazanç yakalandı. Yani sonuç olarak kripto para piyasasını manipüle etmiş oldu. Hatırlayacağınız üzere bundan kısa bir süre önce bir kripto para piyasasının kurucusu bazı açıklamalarda bulunmuştu ve Bitcoin bir anda düşmüştü.

Genel olarak bakıldığında, kripto paraların çok fazla dalgalanmaya sahip olduğu görülüyor. Böyle gelişmeler piyasaya olan güveni önemli ölçüde sarsıyor.

Author:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir