El Salvador Futbol Ligi’nde büyük trajedi!

El Salvador Futbol Ligi play-off çeyrek finalinde Alianza ile FAS karşı karşıya geldi. Bu mücadelede tribünlerde büyük bir facia yaşandı.

FAS’ın tek golle kazandığı çeyrek finalin rövanşında Alianza’nın ev sahipliğinde Cuscatlan Stadyumu’nda oynanan maçta tribünlerde izdiham oluşması sonrası en az 12 kişinin yaşamını yitirdiği ve çok sayıda taraftarın da yaralandığı belirtildi. 

Soruşturma başlatıldı

Yaşanan facianın ardından geniş kapsamlı bir soruşturma başlatıldı.

İlk belirlemelere göre tribünde yaşanan izdihama çok sayıda taraftarın sahte biletle tribüne girmesi ve biletleri olmasına rağmen maça giremeyen taraftarların stadyum turnikelerini aşarak kendilerini içeri atmalarının sebep olduğu açıklandı.

12 kişi hayatını yitirdi

Stadyuma gereğinden fazla seyirci alındığı ve güvenlik sebebiyle kapıların açılmamasının ardından yaşanan izdihamda ilk belirlemelere göre 12 kişi hayatını kaybetti.

Cumhurbaşkanı açıklama yaptı

El Salvador Cumhurbaşkanı Nayib Bukele de konuyla ilgili bir açıklama yaparak yetkililere geniş bir soruşturma emri verdiğini söyledi.

Bu faciadan sorumlu olan kimsenin yakasını kurtaramayacağını söyleyen Bukele şunları söyledi:

“Ülkemiz adına zor bir gün. Takımlar, menajerler, stadyum, biletler, bilet ofisi, lig, federasyon… Herkes gerektiği şekilde araştırılacak ve sorumlular hesap verecek.”

Çıkan olayların ardından 0-0 devam eden Alianza – FAS maçı yarıda kaldı. Ligde diğer maçlar da ertelendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir