Deep Nostalgia nedir, nasıl kullanılır? Fotoğraftan video yapma uygulaması!

MyHeritage deepfake teknolojisi kullanarak ‘atalarınızın‘ fotoğrafını canlandıran bir uygulamayı hizmete sundu. Sosyal medyanın yeni uygulaması olan Deep Nostalgia yoğun ilgi görüyor. Peki, fotoğrafları hareketlendiren Deep Nostalgia nedir, nasıl kullanılır?

DEEP NOSTALGİA NEDİR?

Deep Nostalgia aile ağacı oluşturulabilen bir uygulamadır. Yeni geliştirilen bir uygulama olan Deep Nosyalgia sayesinde fotoğraflarınız canlanıyor, göz kaş ve ağız hareketlerinde bulunarak sanki gerçekten hareket ediyormuş hissi uyandırıyor. Uygulamada genellikle hayatını kaybetmiş kişilerin fotoğrafları kullanılıyor.

Siteye yüklediğiniz hayatını kaybetmiş akrabalarınızın fotoğraflarıyla onları canlı gibi hareket ettiren uygulama ücretsiz. İsrailli şirket ‘Deep Nostalgia’ adını verdiği uygulamasına deepfake videoların kötüye kullanılmaması için ses özelliğini dahil etmemeye karar vermiş. Şirket bazılarının ‘ürkütücü‘, bazılarınınsa ‘büyülü‘ bulacağı uygulamasının nostaljik amaçla yapıldığını belirterek, kullanım amacının ‘sevgili atalarınızı hayata döndürmek için‘ olduğunu ifade etti.

DEEP NOSTALGİA NASIL KULLANILIR?

İlgili sitede Fotoğraf Yükle’ butonuna basarak dilediğiniz görseli canlandırabilirsiniz. 30 saniye süren yükleme işleminin ardından sistemin algıladığı insan yüzleri, sağa sola hareket eden ve gülümseyen bir videoya dönüştürülüyor. Fotoğrafları videoya çevirme işlemi için siteye üye olmak gerek gerekiyor. Üyelik işleminin ücretsiz olduğunu fakat 15 dönüştürme işleminden sonra sitenin ücret istediğini belirtelim. Dilerseniz web sitesi yerine MyHeritega’ın Apple Store ve Google Play Store mobil uygulamalarını yükleyerek de gerçekleştirebilirsiniz.

Over 8 million animations have been made in less than a week using

— MyHeritage (@MyHeritage) March 3, 2021

6040b6c0b57f151c30511759

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir