Cyberpunk 2077 iadelerine Sony engeli

Cyberpunk 2077 iadelerine Sony engeli

2020’nin en çok beklenen oyunlarından biri olan Cyberpunk 2077 sonunda raflardaki yerini aldı. Defalarca ertelenen oyun 10 Aralık itibariyle oyun severlerin beğenisine sunuldu. Cyberpunk 2077’nin gelişim sürecinde yapımcıları en çok zorlayan unsur PS4 ve Xbox One’ın gücü olmuştu.

Hatta Kasım ayındaki ertelemenin sebebi olarak da bu konsollardaki performans sorunları gerekçe gösterilmişti. Fakat 1 aylık erteleme dahi Cyberpunk 2077‘deki performans sorunlarını gidermeye yetmedi.
Aslında burada oyun kaynaklı bir durum yok. Fakat Cyberpunk 2077 PS4 ve Xbox One’a biraz ağır geliyor.

Hali hazırda Cyberpunk 2077 PC, PS4, Xbox One, PS5 ve Xbox Series X / S için satışa çıktı. Oyunun satışa çıktığı platformlarda mevcut bir sıkıntı söz konusu değil. Hepsinde açılıyor, çalışıyor vs. Fakat özellikle PS4 sürümünde bir süre oynadıktan sonra konsolun ısınıp çökmesine neden olduğuna dair yoğun şikayetler var.

Bu şikayetler o kadar fazla ki oyun severler oyunu geri iade etmek için sıraya girmiş durumdalar. CD Projekt RED geri iade taleplerini kabul edeceğini duyurdu. Fakat Sony oyunu belli bir sürenin üzerinde oynayıp bitirmiş olanların iadelerini kabul etmedi. Yapımcı ekipte ise böyle bir ayrım söz konusu değil. Belli bir süreç için tüm iade taleplerinin kabul edileceği söylenmişti. Bakalım bu işin sonu nereye varacak? Bekleyip göreceğiz.

Author:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir