Caviar imzalı PS5 1 milyon dolarlık fiyatı ile satışta

Caviar imzalı PS5 1 milyon dolarlık fiyatı ile satışta

Şu aralar hem Türkiye’de, hem de pek çok Avrupa ülkesinde PS5 satın almak hayli güç. Bu durumun temel nedeni ise stok sıkıntısı. Avrupa’da genel olarak Xbox tarafında da stok sıkıntısı çeken ülkeler mevcut. Lakin genel sıkıntının PS5 tarafında olduğunu söyleyebiliriz.

Bu durum da PS5’in karaborsaya düşmesinde önemli bir rol oynuyor. Peki PS5 için ne kadarlık bir ücreti gözden çıkarmaya hazırsınız.

Malum ülkemizdeki karaborsacılar yüzünden PS5 fiyatı bir ara 15.000 TL’ye kadar çıkmıştı. Şimdilerde ise ortalama fiyatın 10.000 TL civarlarında olduğunu söyleyebiliriz.

Peki biraz daha değişik tasarıma sahip bir PS5 için ne kadar ödemeyi göze alırdınız?

Rusya’nın en ünlü mücevher firmalarından biri olan Caviar PS5’i altınla kapladı. Hem de öyle böyle değil. Tam 18kg’lık altından bahsediyoruz. Ortaya çıkan tasarım ise göz doldurdu.

Elbette bu göz dolduran tasarımın bir de maliyeti var. Sonuçta normal bir yapıdan bahsetmiyoruz. 18 kg altınla kaplanmış olan bir PS5 ve kontrolcüleri söz konusu. Caviar bu özel tasarım konsol için 1 milyon dolarlık fiyat biçmiş durumda.

Açık konuşmak gerekirse Caviar tarafından tasarlanan bu uçuk teknoloji cihazlarını kimin aldığı ciddi bir soru işareti diyebiliriz.

Author:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir