Casper Via F20 fiyatı ile tepkileri üzerine topladı

Şu sıralar Türkiye’de üretilecek olan telefonların revaçta olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle de Xiaomi, Oppo, TCL ve Vivo gibi Çinli üreticilerin Türkiye’de kurdukları fabrikalarda üretecekleri modeller merak konusu oldu. Çünkü bu modeller normale kıyasla çok daha ucuz olacak.

Çinli üreticilerin fabrika hamlesine ilk cevap ise Casper’dan geldi. Casper montajını Türkiye’de gerçekleştirdiği ilk model olan Via F20’yi satışa sundu. Fakat telefon fiyatı ve teknik donanımıyla büyük hayal kırıklığı yarattı.

Casper’ın Türkiye’de ürettiği ilk telefon olan Via F20 gücünü MediaTek tarafından geliştirilen Helio P35 yonga setinden alıyor. Sistemini 4GB RAM ile destekleyen modelin dahili depolama alnı ise 128GB.

Telefonun ön yüzünde 1, arka yüzünde ise 4 kamera bulunuyor. Yani toplamda 5 adet kamera var. Arka yüzde 48MP’lik geniş açılı kameraya 5MP’lik ultra geniş açı, 2MP’lik makro ve 2MP’lik derinlik kamerası eşlik ediyor.

6.55 inç 1600 x 720 piksel IPS LCD ekranla gelen telefonun arka kapağında ise fiziksel bir parmak izi okuyucusu yer alıyor. 5000 mAh’lık bataryadan güç alan telefon kutudan ilk çıktığında Android 10 ile çalışıyor.

Casper Via F20 fiyatı ise 2699 TL olarak belirlenmiş durumda. Açıkçası bu teknik özelliklere sahip bir model için bu fiyat beklentilerin çok üzerinde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir