Bitcoin, 50.000 dolar seviyesinde önemli bir destek oluşturdu

Şahısların haricinde hükümetlerin de kripto paralara olan bakış açıları değişmiş durumda. Her ne kadar bazı hükümetler kripto paraları engellemek için çalışmalar yürütse de pek çoğu yapıcı söylemlerde bulunuyor. Hatta hali hazırda kendi kripto parasını çıkarmak için uğraşan hükümetlerin de mevcut olduğunu söyleyebiliriz.

Peki gelelim asıl konumuza. Yani Bitcoin’in geleceğine? Geçtiğimiz günlerde 60.000 dolar seviyesinin üzerine çıkarak rekor kıran BTC, önemli bir destek noktasına da kavuştu.

Kripto para uzmanlarının yaptıkları açıklamalara göre BTC, 50.000 dolar seviyesinde güçlü bir desteğe sahip. Bu da BTC’nin çok önemli bir olay yaşanmadan 50.000 doların altına düşmeyeceğini gösteriyor.

Elbette kripto para piyasasında yaşanan dengesizlikleri hesaba kattığımızda bu destek noktalarına çok da aldırış etmememiz gerektiğini söylemeliyiz. Çünkü geçtiğimiz yıl da benzer söylemler ortaya atılmış, fakat BTC sadece 1 gün içerisinde yarı yarıya değer kaybetmişti.

Sonuç olarak bu piyasa ile uğraşmak isteyenlerin tüm riskleri de göz önünde bulundurması gerekiyor. Bu arada dip not olarak belirtelim. Bu yazıdaki hiçbir bilgi yatırım tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir