Başkan Böcek ‘İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi’nde

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, İzmir’de “Yeniliğe Davet” başlığıyla yapılan İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi kapsamında gerçekleştirilen Belediye Başkanları Buluşmasına katıldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde 15-21 Mart 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilen İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi kapsamında, Geleceğin Dirençli Şehirlerinde Yerelden İktisadi Kalkınma Belediye Başkanları Buluşması” düzenlendi. Buluşmaya, CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ile Millet İttifakı il ve ilçe belediye başkanları katıldı. Başkanlar, toplantıda yerelden iktisadi kalkınma konusunu ele alarak İktisat Kongresi’nin çalışmalarını değerlendirdi.

GELECEĞE IŞIK TUTACAK

Buluşmayla ilgili bir değerlendirme yapan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Dün kongreye katılan Genel Başkanlarımız, 14 Mayıs sonrası inşallah Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı olduğu an itibariyle, tüm 6’lı masa ekibiyle beraber neler yapacaklarını da anlattı. 100 yıl önce İzmir’de gerçekleşen İktisat Kongresi  Kurtuluş Savaşı sonrası ekonomik bağımsızlığı hedeflemişti. Tarih tekerrürden ibaret kavramı tam olarak böyle bir şey.  İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi de Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına, geleceğe ışık tutması anlamında çok önemli. Çok anlamlı buluyorum. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Türkiye’nin ikinci yüzyılının iktisat politikalarında rol oynayacak sonuç bildirgesi, 21 Mart’ta tüm Türkiye ve dünyaya ilan edilecek.
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir