Atiye Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? Atiye Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

Atiye Dizisinin Konusu Nedir?

Atiye, genç ve güzel bir ressam ve İstanbul’da mükemmel görünüşlü bir hayat sürüyor. Kadının sevgi dolu bir ailesi, zengin ve sevgi dolu bir erkek arkadaşı var ve her şeyden öte Atiye ilk kişisel sergisinin açılışını yapmaya hazırlanıyor.

Ancak dünyanın en eski tapınağı olan Göbekli tepe’de yapılan bir keşif nedeniyle kusursuz hayatı değişmek üzeredir. Adlı bir arkeolog Erhan (Mehmet Günsür) kalıntıları bir sembol, bağlayan bir sembol keşfeder Atiye ışık çok gizemli bir bağ getirerek, Göbekli tepe ile (Beren Saat). Atiye, hayatını alt üst edecek ve geçmişinin sırlarını, o kadim harabelerde saklı sırları keşfetme arayışına girecektir.

İstanbul’dan Göbekli tepe ve Nemrut’a Anadolu üzerinden yolculuk, manevi dünya ile maddi dünya, modern dünya ve antik dünya arasında bir bağlantı oluşturur, bu deneyimi üstlenenlerde içsel bir dönüşümü harekete geçiren bir oluşumdur.

Atiye Dizisinin Oyuncuları ve İsimleri Nelerdir?

Dizinin kahramanları Beren Saat ve Mehmet Günsür’dür. Netflix International Originals Başkan Yardımcısı Kelly Luegenbiehl, Beren Saat’in başrol oynadığı ikinci Türk orijinal dizimizin Türkiye’den dünyaya heyecan verici yeni bir hikaye taşıyacağına inanıyoruz. The Protector ile İstanbul’da başlayan yolculuğumuz, Göbekli tepe’den Nemrut’a Anadolu’nun doğal, kültürel ve tarihi mirasını küresel izleyicilerimizle buluşturan yeni dizimizle devam ediyor. Atiye gibi dinamik bir karakteri canlandırırken seriye dönüşünde Beren ile birlikte çalışmaktan heyecan duyuyoruz.

Filmin kadrosunu Metin Akdulger, Melisa Şenolsun, Başak Köklükaya, Civan Canova ve Tim Seyfi tamamlıyor. The Gift setini İstanbul’da açan, başta Göbekli tepe olmak üzere güneydoğu Anadolu’nun çeşitli şehirlerinde çekimler yapıldı.

Atiye Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

İngiliz yapımcı Alex Sutherland ( Argo ), Türkiye’nin OG Medya tarafından Netflix için hazırlanan 8 bölümlük gösteriye liderlik etti. Yayın hizmeti, dizinin iki sezonunu gösterime girdi. 

Göbekli tepe olarak bilinen dünyanın en eski tapınağında, Erhan adlı bir arkeolog, birçok kalıntı arasında bilinmeyen bir sembol keşfeder. Daha sonra Atiye’nin hayatıyla gizemli bir bağı olduğu ortaya çıkar.

Atiye Dizisinin Genel Değerlendirmesi

Kahraman bu hikayenin derinliklerine inmek ve gerçeği aramak için tüm projelerini ve hayatını bir kenara bırakmaya başlayacaktır. Onu bu yeni bulunan sembole bağlayan gizemin ne olduğunu keşfetmeyi amaçlayan bir araştırma. Kızı modern İstanbul’dan Göbekli tepe ve Nemrut’a götürecek bir yolculuk. Tüm bunlar, antik çağ ve geçmişimizle bağlantılı manevi dünya ile baş kahramanı ve tüm izleyiciyi önemli yansımalara götürecek olan maddi dünya arasında da bir karşılaştırma için bir metafor olacak.

Giderek artan bir şekilde Türk romantik kurgusuyla dolup taşan bir televizyon ortamında, The Gift (Atiye) ülkedeki yapımlar için taze bir soluktur, ancak pek çok sahnenin öngörülebilirliği, tartışmalı performansı nedeniyle romantik atmosferden tamamen ayrılmayı başaramaz.

Dizi, dünyanın en eski ibadethanesi olarak kabul edilen Göbekli Tepe’nin önemli arkeolojik sitesinde, ressam Atiye’nin resimlerinde takıntılı bir şekilde temsil ettiği sembolün aynısı, ancak on bir bin yıl daha eski bir sembolün ortaya çıkmasıyla başlıyor. Kuşkusuz Göbekli Tepe, 1965 yılında keşfedilen ve Suriye sınırına yakın Türk şehri Şanlıurfa (eski Edessa) yakınlarındaki bir tepede bulunan bir kraliyet bölgesi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir