Atılan ilk tweet satıldı

Kripto paraların yaygınlaşması hayatımızı çok ilginç yerlere götürüyor. Son dönemde NFT varlıkların satışı da bu durumun en basit örneği. NFT sistemi ile dijital bir varlığı token haline çevirerek satmak mümkün oluyor. Örneğin sosyal medyada yaptığınız bir paylaşımı NFT düzeni ile satabiliyorsunuz.

Elbette bu satış normal bir platform üzerinden gerçekleşmiyor. Ayrıca ödemeyi de bildiğimiz gerçek para ile almıyorsunuz. Ödemenizi genel olarak kripto para birimlerinden biri ile alıyorsunuz. Daha sonra aldığınız ödemeyi normal paraya çevirip çevirmemek ise size kalmış durumda.

Geçtiğimiz günlerde Twitter’ın önemli isimlerinden biri olan Jack Dorsey de NFT sistemine dahil olmuş ve platformda attığı ilk tweeti satışa çıkarmıştı.

Açık arttırma usulü satılan tweete için yüzlerce kişi teklif verdi. Dorsey sonunda bu tweeti 2.5 milyon dolara sattı.

Böylece Twitter üzerinden atılan ilk tweetin satışı gerçekleşmiş oldu. Belki de ileride bu tweetin bedelini on milyon dolarlarla telaffuz edebiliriz. Bunu zaman gösterecek.

Fakat şu da inkar edilemez bir gerçek. Kripto paraların hayatımıza girmesi, alış-veriş alışkanlıklarımızı da değiştirecek gibi görünüyor. Muhtemelen önümüzdeki süreçte NFT üzerinden yapılan dijital varlık satışları da artacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir