Arrow Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? Arrow Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

Arrow Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? Arrow Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

Kuzey Amerika’da 10 Ekim 2012 tarihinde ilk kez The CW kanalında gerçekleşen uluslararası bir yayın ile ekranlara getirildi. Oliver Queen isimli karakterin beş yıl boyunca ıssız bir adada mahsur kalmasının ardından suç ve yolsuzlukla mücadele etmek için ülkesine dönmesini ve ardından gerçekleşen olayları konu etmektedir. The CW kanalından 22 Ekim 2012 tarihinde tam sezon için onayını alıp 8 sezon boyunca çekimlerine devam etmiştir. 28 Ocak 2020 tarihinde ise ekranlara veda etmiştir.

Arrow Dizisinin Konusu Nedir?

Milyarder Oliver, bir gemi kazası yaşar ve kaza sonucunda ortadan kaybolur. Sevdikleri ve ailesi Oliver’ı yıllarca öldü zannederken, o koca bir boşluğun tam ortasında ıssız bir adada yalnız yaşamaktaydı. Evine geri dönen Oliver’ın eski haline benzemeyen tavırlar sergilemesi arkadaşlarını ve ailesini biraz endişelendirmiş olsa da hala yaşıyor olması ve yanlarında olması sebebiyle hiç kimse şikayetçi değildir.

Geride bıraktığı zorlu seneleri, süper kahraman yeteneklerine sahip olmasından dolayı yenmeyi başarmış ancak bu durumu tüm çevresinden saklayarak sahip olduğu tüm yeni güçleri Arrow ismiyle yeni bir kahraman olarak kötülüğe ve suçlara karşı kullanmaya başlamıştır.

Sahip olduğu orijinal hikayesi sayesinde dizide, Arrow pek çok karakter arasından çıkarak orijinal, farklı ve yeni bir kimlik oluşturmasına yardımcı olur. Gerçekliğin ve kurgunun profesyonel bir şekilde harmanlanması sayesinde izleyenlerine oldukça heyecanlı ve keyifli bir serüven sunuyor.

Arrow Dizisinin Oyuncuları ve Karakterleri

Başrollerinde Katie Cassidy ve Stephen Amell gibi ünlü isimleri görebileceğimiz başarılı Arrow dizisinin yönetmen kadrosunu John Behring, Guy Norman Bee ve Nick Copus üçlüsü oluşturmaktadır. Joseph Patrick Finn, Greg Berlanti ve Marc Guggenheim üçlüsü ise Arrow dizisini yapımcı kadrosunu oluşturmaktadır.

(Stephen Amell) – Green Arrow, Oliver Queen

(Emily Bett Rickards) – Felicity Smoak

(Katie Cassidy) – Laurel Lance

(David Ramsey) – John Diggle

(Colton Haynes) – Roy Harper

(Colin Donnell) – Tommy Merlyn

(Willa Holland) -Thea Queen

(Susanna Thompson) – Moira Queen

(Paul Blackthorne) – Detective Quentin Lance

(John Barrowman) – Malcolm Merlyn

(Colin Salmon) – Walter Steele

Arrow Dizisi Kaç Sezon ve Kaç Bölümdür?

10 Ekim 2012 tarihinde ekranlara gelen Arrow dizisi, toplam da 8 sezon ve 170 bölümden oluşmaktadır. Dizinin oldukça eski bir geçmişi bulunmaktadır. Her sezon da farklı sahneleri bulunan dizinin bir bölümü yaklaşık olarak 45 dakika kadar sürmektedir. Aksiyon ve macera dolu bir süper kahraman dizisi olan Arrow, 28 Ocak 2020 tarihinde son bölümünü yayınlayarak ekranlara veda etmiştir. Büyük bir izleyici kitlesine sahip DC yapımı bu dizi IMDb’den 7.5’lik bir puan alarak başarısını kanıtlamıştır.

Arrow’un Final Sezonunda Pilot Bölüm Saklı

Arrow dizisinin final sezonu olan sekizinci sezon içerisinde pilot bölümü yayınlanmaktadır. Legends of Tomorrow, Batwoman ve The Flash gibi dizilerin Arrow Evreni’nden çıkmasını sağlayan Mark Pedowitz; Arrow ilk yayınından itibaren evrenin bu denli genişleyeceğini tahmin etmediklerini ve şu an diğer dizilerin birbirini tamamlamasının olağanüstü bir durum olduğunu belirtti. Aynı zamanda Pedowitz, bu Arrow evreninin uzun süre daha devam edeceğini, bu nedenle Arrow hayranlarının bu evreni takip etmesini sağlamak için karakterlerin ve sahnelerin çok önemli olduğunu da vurguladı.

Author:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir